Yüz Maskeleri:
Sivilcelere Karşı Etkili Cilt Bakım Maskesi

Sivilcelere Karşı Bu Maskelerle Savaş Açın! Sivilceler İle Savaşta Etkili Maske

Her ne kadar ergenlik döneminde daha çok görülen ve ilerleyen yaşlarda pek fazla önemsenmeyen bir sorun olsa da, sivilceler aslında her yaşta görülmesi mümkün olan problemlerden biridir ve birçok kişi sivilcelere çözüm yolu aramaktadır. Özellikle de çalışan ve yaşamda aktif bir rol oynayan ileri yaştaki kadınlarda sivilce görülmesi, çok ciddi bir güzellik sorunu haline dönüşebilir.  Sivilceler nasıl geçer? sorusuna gelince; Sivilce sorununuz ileri düzeyde ise sivilce tedavisi için bir cilt uzmanına görünmenizde tabiki fayda var. Ama ufak çaplı sivilce sorunları ve sivilce izleri için hemen basit ve doğal cilt bakım maskeleri ile önleminizi alabilirsiniz. Sivilcelere ne iyi gelir? gibi sorular için aşağıdaki sivilce için maske tariflerine göz atabilirsiniz.

İşte sivilceler için cilt bakımında kullanabileceğiniz maske tarifleri

1) Çileğin Sivilceyle Savaşı - Çilek Maskesi

İlk olarak dört adet çilek ediniyoruz ve bu çilekleri iyice ezip kıvama getiriyoruz. Sonrasında mümkünse çorba kaşığı ile çok az nemlendirici krem ile çileklerin karışmasını sağlıyoruz. Sonrasında ise bu karışımı yüzümüzü iyice uyguluyor, tam olarak yüzün emmesini sağlıyoruz. Yüzde 5 dakika kadar maskenin beklemesi ve ay içerisinde 1-2 kere bu maskenin uygulanması sivilceleri yok etmek için yeterli bir destek olabilir.

2) Zengin Besin Ögeleriyle Muz - Muz Maskesi

Muzun nasıl zengin bir besin içeriğine sahip olduğunu herkes bilir. Biz, bu zengin besini sivilcelerle olan savaşımızda da kullanabiliriz. Çilek için önerdiğimiz maske tarifinin aynısını yapacağız. Bir muzun yarısını keserek güzelce ezip, gene çok az nemlendirici ile karışarak maskemizi elde edeceğiz. Gene 5 dakika kadar cilde uygulamak yeterli olacaktır.

3) Son Olarak Limon - Limon Maskesi

Limon, cildin hemen her noktasında bizlere fayda sağlamaktadır. Sivilce konusunda da hiç bir şey yapmadan sadece limon suyunu hafif bir pamuk ile sivilcelerin yoğun olduğu bölgeye nazikçe bir kaç dakika masaj yapmamız ilerleyen dönemlerde ki sivilce sorunlarını bir nebzede olsun azaltabilecektir. Sivilcelere limon konusu bir çok kişi tarafından da araştırılmaktadır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sivilcelere Karşı Etkili Cilt Bakım Maskesi" Yorumları

Doğal cilt sıkılaştırıcı maskeler
Daha sıkı ve diri bir cilt için evde kolayca hazırlayabileceğiniz etkili doğal sıkılaştırıcı maske...

Haberi Oku