Yaşam:
Kayseri'de 3 Kişide Domuz Gribi Tespit Edildi!

Kayseri’de yaşayan 3 vatandaşımız H1N1, yani domuz gribi virüsü taşıyor olabilecekleri kuşkusuyla tedavi altına alındı. Söz konusu kişilerin hastaneye gelmelerine sebep olan etkenlerin yüksek ateş ve öksürük olduğu bildirildi.

Kayseri’nin merkezindeki Melikgazi İlçesinde yaşayan Alaaddin K. (54) ve eşi Paşahanım K. 6 Ocak 2016 akşam saatlerinde yüksek ateş ve öksürükten rahatsız oldukları için Kayseri Göğüs Hastalıkları Hastanesine geldiler. Hastanede bazı tetkikler yapıldı ve ardından çift domuz gribi olabilecekleri endişesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi. Uzman doktorlar tarafından yapılan incelemelerde H1N1 virüsü taşımadıkları görüldü ve taburcu edildiler.

Yahyalı İlçesi’nde ikamet eden 20 yaşındaki Abdurrahman Ö. İse 7 Ocak 2016 sabahı yüksek ateşten yakınarak ilçenin Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Guzellikhaber.com

Hastanın durumunu değerlendiren doktorlar H1N1 virüsü taşıyor kapmış olabileceğinden şüphelendiler. Abdurrahman Ö. bunun üzerine özel donanımlı bir ambulansla ve özel kıyafetler giymiş sağlık personeli eşliğinde olmak üzere Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Genç burada acil bölümündeki Resüsitasyon odasında karantina altına alındı ve tedavisi burada devam ediyor.

İlk olarak Meksika ve ABD’de görüldükten sonra başka ülkelere de yayılan domuz gribi hastalığı kendini öksürük, ateş, vücut ağrıları, baş ve boğaz ağrısı, yorgunluk ve üşüme gibi belirtilerle gösteriyor. Bazen kusma ve ishale de yol açan ve mevsimsel griple aynı şekilde yayıldığı düşünülen hastalık belirtilerin başlamasının 1 gün öncesiyle 1 hafta sonra arasındaki süreçte insandan insana geçebiliyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kayseri’de 3 Kişide Domuz Gribi Tespit Edildi!" Yorumları

Greenpeace Kömür Can Alır Pankartı ile Soma'da!
Greenpeace (Uluslararası Çevre Örgütü) üyeleri dün, yani 11 Ocak 2016’da ilçede üstünde “Kömür...

Haberi Oku