Vücut Bakımı:
5 Yıl Gençleşmek İçin 10 Önemli İpucu

 Herkes olduğu yaştan daha genç görünmek ister.Özellikle yaş ilerledikçe bu durum daha da artar.Genç görünmenin yöntemlerini aramaya başlayan kadınlar kırışıklık,ince çizgiler ve siyah noktalardan kurtulmaya çalışırlar.Cildin daha genç görünmesi için öncelikle cilde doğru bakım uygulanmalıdır.Sizlere 5 yıl daha genç görünmenin sırlarını veriyoruz.Bunlar çokta zor olmayan uygulamalardır.Aşağıda bir kaç düzenli cilt bakımını ve makyaj uygulamalarını göreceksiniz. Guzellikhaber.com olarak önerimiz düzenli uygularsanız olduğunuzdan 10 sene daha genç görüneceksiniz.

1-Cildin pul pul dökülmesini engelleyin: Cildin genç görünmesinin en önemli adımlarından biri cildin pul pul dökülmesini önlemektir.Yüzünüzde biriken tüm ölü hücreleri temizleyip güneş hasarlarını azaltmak genç görünümlü bir cilt elde etmenin yollarından biridir.Alfa-hidroksil ile yüzü fırçalamak yüzün taze görünmesini sağlayacaktır.

2-Yüz germe maskesi : Bir yüz germe maskesi ya da yüz maskesi genç görünümlü bir cilt elde etmede size çok yardımcı olacaktır.Böylece yüzdeki kırışıklıklara da çözüm bulmuş olacaksınız.Eğer yüz maskesinden sonra makyaj uyguluyorsanız o zaman yüz maskesinin bir kaç saat önce uygulamanızı tavsiye ederiz.

3-Nemlendirme : Günlük olarak cildi nemlendirmeyi unutmamalısınız.Yaş ilerledikçe cilt yavaş yavaş yağlardan yoksun kalmaya başlar.Bu yüzden cildi düzenli olarak nemlendirmek önemlidir.

4-Güneşten kaçının: Güneşin mümkün olduğunca cildinize temas etmesine izin vermeyiniz.Eğer 1.00 -16.00 arasında dışarı çıkıyorsanız güneş kremini mutlaka sürmelisiniz.Güneş koruyucu kreminizi yada losyonunuzu her dört saatte bir yenilemelisiniz.

5-Makyaj astarı : Makyaj astarları cilt yüzeyinde makyajın daha pürüzsüz görünmesini ve makyajın kalıcılığını sağlar.Ayrıca makyaj için uygun bir temel oluştururlar.Işık yansıtan özellikleri içeren primerlerin güzelleştirici faydaları vardır.Cildinizin daha ışıltılı ve parlak görünmesini sağlarlar.

6-Kapatıcı : Göz çevresindeki koyu halkalar,ağız kenarındaki karanlık bölgeler cilt tonuna uygun bir kapatıcı ile kapatılmalıdır.Koyu halkalar cildi daha yaşlı göstereceği için kapatılmalıdır.

7-Anti-oksidan içeren sıvı fondöten kullanın : Yaş ilerledikçe derideki yağ yavaş yavaş azalır.Bunun için toz ve likit fondötenler cildin daha yaşlı görünmesine neden olabilir.Bu yüzden anti-oksidan içeren sıvı fondötenler kullanmanız cildin daha genç görünmesini sağlar.Bu fondötenler ayrıca kirlilik ve serbest radikallerin hasarını azaltır ve güneş ışınlarından cildi korur.

8-Aydınlatıcı kullanın : Özellikle vurgulayıcı bir krem ile yanakları ve gözleri aydınlatın.Altın tonlarında bir krem kullanarak yanakları ve gözleri aydınlatabilirsiniz.Ayrıca kaş kemiği üzerinde parlak bir gölge uygulayarak gözlerinizi daha aydınlık gösterebilirsiniz.

9-Allık : Yaşlandıkça cilt dolgunluğunu kaybeder yüz köşeli ve içi boş görünür.Cildin canlı görüntüsünü geri almak için pembe allık kullanın.Mümkün olduğunca koyu renkli allıklardan uzak durun.Koyu renkli allıklar cildi daha yaşlı gösterir.Bir krem allık sizi daha doğal gösterir ve size daha genç görünümlü bir cilt verir.

10-Gözler : Alt kirpiklerinizin altına mavi göz kalemi uygulayın.Bu gözlerin daha geniş ve daha genç görünmesini sağlayacaktır.Göz farı ve maskara ile göz makyajınızı tamamlayın.

Bu basit çözümler genç bir cilt elde etmenin yollarıdır.Bunları düzenli olarak uyguladığınızda 10 yıl daha genç bir cilt elde edeceksiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"5 Yıl Gençleşmek İçin 10 Önemli İpucu" Yorumları

Zeytinyağı İle Nasıl Bronzlaşılır
Zeytinyağı İle Nasıl Bronzlaşılır, Bronzluk elde etmek istiyorsanız doğal olarak bronzlaştıran zeytinyağını...

Haberi Oku