Teknoloji:
Sanal Gerçekliği Hissedebileceğimiz Yeni Bir Ürün Piyasaya Sürülmek Üzere!

Teslasuit İle Sanal Gerçekliği Hissedebileceğiz...

Sanal gerçeklik ne demektir, biliyor musunuz? Bu; bilgisayar ortamında oluşturulan sanal dünyanın reel olarak yaşanılan fiziksel ortamın yerini aldığı ortamı ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Bir İngiliz şirketinin geliştirdiği kablosuz bir giysi olan Teslasuit, kullandığı elektronik kas stimülatörü (EMS) ile insanın sanal gerçekliği hissetmesini sağlıyor, daha doğrusu; piyasaya sürüldüğü zaman sağlayacağı vaat ediliyor. Bütün vücudu saran ürünün prototipini deneyenlerin yaşadıkları tecrübeden epeyce etkilendikleri gözleniyor.

İnsanın sanal gerçeklik ortamındaki hareketleri hissedebilmesini sağlayan, gerçekte olmayan duyma, görme ve hissetme gibi duyguları ortaya çıkaran Teslasuit kişiye özel olarak da hazırlanabiliyor. İçerdiği sensörler aracılığıyla sanal gerçeklik ortamındaki hareketleri hissettirebilme özelliği olan giysiyle beraber çalışan kemer ve eldiven gibi aksesuarlar da mevcut. Modül olarak adlandırılan bu aksesuarlar, giyildikleri zaman Teslasuit’e uyum gösteriyorlar. Piyasaya çıkarıldığı zaman kullanıcılara oyun oynamak, etkileşimli iletişim kurmak gibi imkanlar sağlayacağı söylenen ürün 1 GB RAM, Quad Core 1 GHz işlemci ve 10 bin mAh gücünde pil kullanılan Tesla OS işletim sistemiyle faaliyete geçiyor.

Teslasuit kullanıcısı başa ve gözlere takılan sanal gerçeklik setleri aracılığıyla sanal ortamı yaşarken, giysi sayesinde de ortamın etkisiyle oluşan kas uyarılmalarını hissediyor. Toplu taşıma araçlarında telefonuyla oynayan insanlar görmeye alışık olan gözlerimiz bundan sonra bu yeni nesil ürünü giymiş kişiler görmeye başlayabilir.

Sanal gerçekliğin yakın geleceğe damga vurması bekleniyor, kim bilir daha ne ürünlerle tanışacağız. Ama reel hayattan kopmamaya dikkat etmekte de fayda var, öyle değil mi?

Anahtar Kelimeler
TeslasuitSanal Gerçeklik
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sanal Gerçekliği Hissedebileceğimiz Yeni Bir Ürün Piyasaya Sürülmek Üzere!" Yorumları

Mucizevi Buluş "Tüp Bebek" Uygulaması
Mucizevi Buluş "Tüp Bebek" Uygulaması, 35 yıldır uygulanmakta olan tüp bebek uygulaması şimdi...

Haberi Oku