Teknoloji:
Mucizevi Buluş 'Tüp Bebek' Uygulaması

35 yıldır uygulanmakta olan tüp bebek uygulaması şimdi ise kişiye özgü tedavi yöntemlerine doğru gidildiği görülüyor. Üroloji ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hakan Özörnek, kişiye has iyileştirme uygulamasının, her anne adayına has olan farklı özellikleri ve problemleri olduğunu ve bu nedenle başarı şansını artırdığını ifade ediyor.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezleri Medikal uzmanı Özörnek, insanların kimi zaman başka bir anne adayına uygulanan yöntemin neden kendilerine yapılmadığını, bir anne adayının aldığı ilacın kendilerine de verilmesini istediklerini yalnız bu beklentilerin doğru beklentiler olmadığını ifade etti.


Her anne için ayrı ayrı yumurtalık rezervi ve niteliğine sahip olduğunu ve annelerin bağışıklık sisteminden başka birçok faktöre kadar çok değişiklik olduğunu izah eden Hakan Özörnek, bu hususta hasta ve hekim iletişiminin önem arz ettiğini dile getirdi. Özörnek, kadınlara hangi tedavinin ne zaman nasıl yapılacağını ayrıntılı şekilde izah edilmesinin ve kendi bedenleri ve problemleri ile alakalı bilgi verilmesinin anne olma periyodunda anneler açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Mucizevî Buluş Hamile Olma Olasılığını Artırıyor

Üroloji ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hakan Özörnek’ten tüp bebek uygulamalarında daha çok zorlu hasta kategorisine giren yaşı ilerleyen anne adaylarına müjdeli haber. Özörnek dünyada bile daha yeni uygulanan bir yöntem ile kadınların için adeta mucize olduğunu belirtti.

Op. Dr. Hakan Özörnek bir anne adayının yumurtalıklarının doğduğu sırada belli olduğunu ve bu durumun asla değiştirilemeyeceğini dile getirdi. Anne adayı yaşı ne ise yumurtasının da aynı yaşta olduğunu ifade eden Özörnek anne adayıyla aynı anda yaşlanan yumurtaların hamilelik olasılığını düşürdüğünü dile getirdi söyledi.

Özörnek, 20-30 yaş arasındaki anne adaylarından 8-10 adet yumurta toplanırken, 40 ve üstü yaşlardaki kadınlardan yumurta toplama sayısı 1-2’ye kadar azaldığını söyledi.

10 Günlük Uygulama

İlerlemiş yaşta anne adayları açısından yeni bir uygulamaya yönelim gösterildiğini izah eden Op. Dr. Özörnek, yeni uygulamayla alakalı şu verileri aktardı:

Anne adaylarında adet döneminin başında on günlük bir tedavi ve yumurta elde ediyoruz ve bu yumurtaları donduruyoruz. Yumurta toplandıktan 3-4 gün sonra bir defa daha benzer biçimde ilaç tedavisi yaparak ikinci defa yumurta elde ediyoruz. Bu biçimde topladığımız 4-5 yumurtayı genetik testle sınıyoruz. Guzellikhaber.com Zira 40 yaşın üstünde olan kadınlarda transfer yapılan 2 yumurtadan 1’inin genetik açıdan kusurlu olma olasılığı fazla yüksek. Bu nedenle hamile kalma olasılığı azalıyor ve ya hamilelik düşüğe neden oluyor. Yani bir adet döngüsünde 2 kez yumurta elde ediyoruz. Bu biçimde daha çok yumurta elde ederek sağlıklı ve nitelikli yumurta ve yüksek hamilelik olasılığını birlikte yakalamış oluyoruz.

Çifte uyarım ismi ile tanınan bu tedavinin aşağı yukarı 3 yıldan bu yana dünyada uygulandığına vurgulayan Op. Dr. Hakan Özörnek, uygulama neticelerinin başarılı ve güvenli olması neden ile artık kendisinin de anne adaylarına bu tedaviyi uygulamaya başladığını ifade etti.

Bu yöntemle toplanan yumurtaları altın yumurta olarak isimlendirildiklerini dile getiren. Hakan Özörnek bu yolla anne adaylarının hamile kalma olasılıklarını çok büyük oranlarda arttığını ifade etti.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Mucizevi Buluş "Tüp Bebek" Uygulaması" Yorumları

Sanal Gerçekliği Hissedebileceğimiz Yeni Bir...
Sanal Gerçekliği Hissedebileceğimiz Yeni Bir Ürün Piyasaya Sürülmek Üzere! Teslasuit İle Sanal Gerçekliği...

Haberi Oku