Teknoloji:
2016'nın Fenomeni Bu Olabilir! Yalnızlara Arkadaşlık Edecek Partner Robotlar

Bazı bilim insanlarına göre seks robotları yakın gelecekte insanların yalnızca seks ihtiyacını değil, arkadaşlık ihtiyacını da karşılamaya başlayacak. Mirror’da yer alan bir habere bakılırsa robotlara aşık olmak diye bir şey bile söz konusu olabilir. Evet, bu şu anda ütopik görünüyor, robofoli, yani robotlarla seks yapma isteği şimdilik insanların büyük kısmına yabancı; fakat teknolojideki hızlı gelişmeler bunun yakın zamanlarda mümkün olabileceğini gösteriyor.

Yapay zeka konusunda araştırmalar yapan David Levy 2007 yılında insanların 2050 yılına kadar robotlarla evlenmeye başlayacağını ileri sürmüştü. “Yapay Partnerlerle Özel İlişkiler” konulu bir doktora tezi hazırlayan Levy, gelecek zamanlarda robotların insanların seks ve hatta aşk Ataköy escort ihtiyaçlarını karşılamaya başlamasının kaçınılmaz olduğunu belirtmişti. Dr. Ian Pearson da şöyle düşünüyor: Genelevler ve striptiz kulüpleri yakında insanlar yerine robotları kullanacaklar ve bu onlara çok daha ucuza mal olacak. Pearson sadece 35 yıl sonra insan – insan ilişkisinin yerini robot – insan ilişkisinin alabileceğini düşünüyor. Guzellikhaber.com

Sunderland Üniversitesi’nde çalışan ve cinsiyet – ilişkiler psikolojisi alanlarında bir otorite kabul edilen Dr. Helen Driscoll’un görüşleri de bu doğrultuda. Driscoll’e göre önümüzdeki yıllarda seks teknolojisi daha da ilerleyecek ve robotların fonksiyonları da artacak.

Sinema dünyasında da ele alınan bu tip konular çoğumuza korkutucu bir bilim – kurgu unsuru gibi görünse de, seks teknolojisindeki hızlı gelişmeler de göz önüne alındığında belki düşündüğümüz kadar imkansız değildir, kim bilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"2016’nın Fenomeni Bu Olabilir! Yalnızlara Arkadaşlık Edecek Partner Robotlar" Yorumları

Mucizevi Buluş "Tüp Bebek" Uygulaması
Mucizevi Buluş "Tüp Bebek" Uygulaması, 35 yıldır uygulanmakta olan tüp bebek uygulaması şimdi...

Haberi Oku