Kışın Spor Yapmak Daha Etkili

Kışın hava koşulları nedeniyle genelde kalın giyinmek zorunda kaldığımız için aldığımız kiloları fark etmeyiz. Bunun üstüne, soğuk havaların etkisiyle organizmada oluşan üşengeçlik de eklenince kilolar daha da artmaktadır. Fakat havaların ısınıp yazın gelmesi ile ince kıyafetleri giymeye başlarız ve onca aldığımız kilo bir anda göze çarpar. Aldığımız kilolar göze çarpmaya başlar, böylece zayıflama ve spor telaşına düşeriz. Bu telaşla yaptığımız spor ve diyetlerden maalesef iyi bir sonuç alınamıyor. Konuyla ilgili uzmanlar yazın yapılan spor ve diyetlerin neden etkili olamadığını açıklıyor.

Kışın vücut daha iyi ısındığı için vücuttaki yağlar daha kolay erimektedir. Bu yüzden beden kışın spora daha yatkın olmaktadır. Bunun yanında kışın spor yapıldığında vücut daha kolay şekle girmektedir. Pilates eğitmeni Akın Erkoç, kışın spor yapmanın daha kolay olduğunu ifade ediyor. Vücut ısısı eskort kışın yaza nazaran daha farklı ve vücudun şekil kazanması da daha hızlı olmaktadır. Profesyonel sporculara ve sağlık amaçlı spor yapanlara daha çok kışın spor yapma tavsiye edilmektir.

Kışın spor yapıldığında vücut az yorulduğu için organizmanın performansı artar ve spor yapma süresi de artırılabilir.

Erkoç, yazın ideal kiloda kalmak için kış sporu ile ilgili tavsiyeler de bulunuyor.

Haftada en az iki gün hızlı tempoyla yürüyüş yapılmalı en az 25-30 dakika olmalıdır. Çünkü vücut 20 dakika sonrasında yağ yakmaya başlar. Yalnız, yapılan yürüyüşün bir saatti geçmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü yürüyüş 1 saatten sonra yağ yerine kasları yakmaya başlar.

Günde en az 2 litre su tüketilmelidir. Her bir litrenin içine yarım limon sıkılması metabolizmayı hızlandırdığı için tavsiye edilmektedir. Ancak mide problemi olanlarda limon sıkılması tavsiye edilmez.

Tempolu yürüyüş yapma esnasında da guzellikhaber.com olarak önerimiz limonlu su( 1 litre) tüketilmesinde fayda vardır. Bu şekilde organizmanın su kaybı önlenmiş olur ve ayrıca metabolizmanın hızlandırılmasına da katkı sağlar.

Bu tavsiyeleri uyguladığınızda kilo verme telaşınız ortadan kalkar ve ideal kiloda kalmayı da başarmış olursunuz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kışın Spor Yapmak Daha Etkili" Yorumları

"Spor" Kategorisinden Diğer Haberler

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Amacınız ister kilo vermek, ister kilonuzu ve sağlığınızı korumak...

Haberi Oku