Sivilce:
Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Öncelikle şunu söylemek istiyoruz; piyasada sivilce izleri üzerinde etki olacağı söylenen birçok kozmetik ürün bulabilirsiniz, fakat bunların hepsi sorununuzu gidermeyecektir. Doğru, kaliteli, sorununuza uygun bir ürün seçmeniz çok önemli. Bu yüzden özellikle ciddi, büyük çaplı bir sivilce sorunu yaşıyorsanız bir dermatologla görüşmenizi tavsiye ederiz. Birçok kişi çözümü evde arıyor ama bir uzman durumunuzu inceleyerek sizi yönlendirirse umutsuzca birçok ürün, birçok yöntem denemek durumunda kalmazsınız ki bu yöntemler size fayda getirmek bir yana zarar bile verebilir. Piyasadaki hazır kozmetikler ve Güzellik Haber olarak sizlere az sonra önereceğimiz doğal sivilce izi giderici maske tarifleri daha çok büyük bir sorunu olmayan, arada bir gelip giden birkaç sivilceden şikayetçi olanlar için faydalı olacaktır. Sorun ciddiyse daha ciddi çözümler aramalısınız.

Sivilceler bir dert; güzelliği gölgeleyen, cilde kötü bir görünüm veren sivilce lekeleri ve izleri bir başka dert. Yoğun izler için uzman önerisi ürünleri kullanabilir veya lazerle sivilce tedavisi gibi yöntemleri deneyebilirsiz. Cildinizdeki akne izleri çok dramatik bir seviyede değilse doğal yöntemler de onların azalmasını veya yok olmasını sağlayabilir. Sivilcelerin üstünde limon suyuna batırılmış pamuk gezdirmek ve 10 dakika bu şekilde beklemek fayda eder örneğin. Bu yöntemi geceleri uygulamak daha doğru olur, zira limon suyu özellikle beyaz tenli kişilerde ışığa karşı duyarlılığı arttırdığından bu uygulamadan kısa süre sonra gün ışığına çıkmak doğru değildir. Aynı uygulamayı ananas, portakal, greyfurt gibi C vitamini açısından zengin meyvelerin suyuyla da uygulayabilirsiniz.

Sivilce izleri üzerine her gece lavanta yağı sürmek de lekelerin hafiflemesini sağlar. Bir diğer pratik yöntem de sivilcelerin ve lekelerin üstüne her akşam elma sirkesi – su karışımıyla kompres yapmaktır. Bu uygulama için 1 ölçü elma sirkesine 2 ölçü su ekleyebilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?" Yorumları

Sivilce İzleri İçin Öneriler
Sivilce izleri nasıl yok edilir?, Daha çok yağlı cilt yapısına sahip insanlarda görülen ve beyaz tenli...

Haberi Oku