Sivilce:
Sivilce İzleri İçin Öneriler

Daha çok yağlı cilt yapısına sahip insanlarda görülen ve beyaz tenli kişilerde daha fazla göze çarpan sivilce izleri bazen görünümü ciddi derecede bozuyor. Yüzünüzde sıklıkla ve çok sayıda sivilce çıkıyorsa akne izlerinden kurtulmak için guzellikhaber.com olarak önerimiz bir dermatologa başvurmalısınız, sorun dramatik boyutlardaysa çözümü için bir uzman gerekir. Bazılarımızda ise sivilce sorunu o kadar büyük boyutlu bir sorun değildir; arada bir birkaç sivilce çıkar, bunlar can sıkarlar elbette ama insanın görünümünü güvenini sarsacak, aynaya her baktığında moralini bozacak derecede etkilemezler. Durumunuz bu ise doğal sivilce maskeleri ve bazı basit uygulamalar sizin derdinize derman olabilir.

Akne izleri için sinir otu:

Bir parça sinir otunun yapraklarını ezerek hamur kıvamına getirin ve sivilcelerin üstüne sürün. Ezdiğiniz zaman ortaya çıkan suyu da aynı amaçla kullanabilirsiniz. Sinir otunun iltihap durdurucu özelliği vardır, yaprakları akne izlerinin azalmasına yardımcı olur.

Limon suyu maskesi:

Doğal bir antiseptik olan limonun suyu mevcut sivilce izlerini azaltır ve yeni sivilceler çıkmasını engeller. Limon suyu siyah noktalar üzerinde de etkilidir. Size hazırlanması çok basit bir limon maskesi tarifi verelim. Bu maskeyi cildinizin durumuna göre haftada 2 veya 3 kere yapabilirsiniz. Maske çok hassas veya kuru ciltler için uygun değildir, cildiniz bu yapıda ise limon maskesini hiç denemeyin. Cildiniz yağlı veya karma olduğu halde haftada 2 – 3 kere limon suyu kullanmak kızarıklığa sebep olursa maskeyi daha escort seyrek uygulayın; mesela haftada 1 kere.

Gece yatmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Yarım limonun suyunu bir kaba sıktıktan sonra pamuğa emdirin ve yüzünüzün göz ve dudak çevresi dışındaki her yerine sürün. Bir parça kaşıntı ve yanma hissi duyarsanız endişelenmeyin, limon suyunun buna sebep olması normaldir. Gece bu şekilde yattıktan sonra sabahleyin yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temiz bir havluyla nazikçe kurulayın.

Sivilce izleri için marul:

25 gram kadar marulu doğrayıp 3 bardak suyun içinde kaynatın. Sabah akşam bu suyla cilt temizliği yapmak sivilce izlerinin azalmasını sağlar.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sivilce İzleri İçin Öneriler" Yorumları

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?
Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir? Yoğun sivilce izleri için uzman önerisi ürünleri kullanabilir veya lazerle...

Haberi Oku