Sağlık:
Sedef Tedavisi İçin Elma Sirkesi

 Bir cilt rahatsızlığı olan sedef ten bir sürü insan etkilenmektedir.Sedef yaygın,kronik,tekrarlayıcı bir cilt rahatsızlığıdır.Bu kırmızı lekelerden kurtulmak için sedefi tedavi eden elma sirkesini kullanabilirsiniz.Sedef bir cilt bozukluğu olmasına rağmen insanın pskolojisini de olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Çünkü hiç kimse cildinde büyük kırmızı lekeler ile dolaşmayı istemez. Bu rahatsızlık ile başa çıkmak çok zordur.Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar elma sirkesinin vücutta pH faktörünü dengelediğini ve bu durumun sedefin tedavisi için büyük bir adım olduğunu ortaya koymaktadır.Yani doğal yollar ile sedef tedavisi de mümkündür.

Ayrıca elma sirkesi Yunanlılar tarafından obozite, saç dökülmesi, diyabet yüksek/düşük kolestrol ve çeşitli cilt rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Guzellikhaber.com olarak önerimiz sedef rahatsızlığı için dermatologlar tarafından önerilen,kremler ve losyonlarda da elma sirkesi bulunmaktadır.

Elma sirkesi nasıl kullanılır.

Elma sirkesinin nasıl kullanılacağını bilmek ve hangi elma sirkesinin satın alınacağını bilmek önemlidir.Önce elma sirkesini satın alırken filtresiz,pastörize edilmemiş elma sirkesini almalısınız.Çünkü bu elma sirkeleri daha uzun süre dayanıklıdır ve sedef tedavisi için gerekli besinleri ve enzimleri taşırlar.Bu nedenle açıkta satılan ürünler ve süzülmüş elma sirkeleri sedef tedavisi için hiç bir yarar sağlamaz.

Nasıl kullanılacağına geldiğimizde sedef rahatsızlığı için elma sirkesi dış ve iç olarak 2 şekilde kullanılır.

Dış kullanımı: Dış kullanımdan kasdımız cildin sedeften etkilenen bölgesine elma sirkesini sürmektir.

*Deri üzerindeki asidik etkisini azaltmak için elma sirkesi su ile seyreltilmelidir.

*Bir pamuklu çubuk yada bez parçasına elma sirkesini sürün ve sedeften etkilen bölgeye yavaş hareketlerle sürün.

*Yarım saat beklettikten sonra deri üzerindeki elma sirkesini yıkayın.

*Bir günde en az 2 kere bu işlemi uygulayın.

Elma sirkesinin anti-bakteriyel etkisi bu yöntemle ciltteki zararlı unsurları ve serbest radikalleri ortadan kaldırır.Aynı zamanda cildin pH dengesini ayarlar.Elma sirkesinin derinize bir yan etkisi olup olmadığını test etmek için cildinizin bir bölgesinde deneyin.

İç kullanım : İç kullanım ise elma sirkesinin tüketilerek vücuda alınmasıdır.

*Bol su ile elma sirkesini seyreltin.

*Lezzetini artırmak için içine bal ilave edin.

*En iyi sonuçları almak için düzenli olarak tüketin.

Elma sirkesinin tüketimi vücuttan toksinlerin giderilmesine yardımcı olur.Toksinlerin giderilmesi deri üzerindeki sedef rahatsızlığını da olumlu etkiler.Ayrıca elma sirkesi sindirimi geliştirerek yağları yakmaya ve kilo vermeye de yardımcı olur.

Sedef rahatsızlığını gideren elma sirkesinin su ile seyreltilmesi önemlidir.Çünkü onun asit içeriği cildinize zarar verebilir.Bunun için iç tüketimde de dış tüketimde de mutlaka su ile seyreltin.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sedef Tedavisi İçin Elma Sirkesi" Yorumları

Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor!
Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor, Kanser ile obezite arasındaki ilişki, 2035 yılında ortalama...

Haberi Oku