Sağlık:
Ödemi Attıran 9 Gıda
Eğer ödemden müzdaripseniz size yardımcı olacak gıdaları tüketmelisiniz. Ödemi attıran besinleri beslenme listesine ekleyerek ödemden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ödemden kurtaran gıdalar en iyi doğal ilaçlar olmasının yanı sıra etkili ve ucuzdur.

Ödem nedir?

Ödem temel deri altında su tutulmasıdır. Ödem genellikle şişme ile karakterize edilir. Çoğunlukla bacaklarda, kollarda ayaklarda yer alan ödem bazen beyin ve kan damarlarını da etkileyebilir.

Ödemi tedavi eden gıdalar .

1-Safran : Safran birden çok kültürler arasında ev ilacı olarak kullanılan egzotik baharatlardandır. Safranın öksürüğe de çok iyi geldiği bilinir. Anti-diyabetik ve antioksidan özellikler gösteren safran ödem için ideal bir gıdadır.

2-Zerdeçal : Hint yarımadasındaki evlerde kullanılan zerdeçal mutfağın önemli bir parçasıdır. Zerdeçal etkili bir antioksidan olan kurkumin içerir. Zerdeçal ödem ve enflamasyon gibi alerjilerin tedavi edilmesi için üretilen ilaçlarda kullanılır.Kumkumin adlı güçlü anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri zerdeçalı ödem için en iyi gıdalardan biri yapmaktadır.

3-Biber: İçeriğindeki anti-inflamatuar özelliği ile bilinir. Bu madde iltihaplara iyi gelmektedir. Biber ödem içinde önemli gıdalar arasında yer alır.

4-Zencefil : Zencefilin bir çok sağlık faydası vardır. Zencefilin analijezikler sayesinde vücudun aşırı ısınmasını ve gece terlemelerini önlediği bilinir.Zencefil ödem ve inflamasyon içinde güvenli bir tedavi yöntemidir.

5-C vitamini : Bir çok narenciyede ve sebzede yer alan C vitamini alerji ve enfeksiyon gibi rahatsızlıkları tedavi eder. C vitamini inflamasyonu azaltmak için E vitaminini aktif hale getirir buda ödem için yararlı bir durumdur.

6-Tüm tahıllar:  Kepekli tahıllar ödemin azalmasına yardımcı olur. İşlenmiş kepekli tahıllar daha az lif içerir. Elyaf C -reaktifprotein seviyesini sınırlar ve vücuttan C -reaktif proteinini ortadan kaldırır. C reaktif proteininin yüksek seviyede olması genellikle enflamatuar durumlara neden olur. Yani tahılların tümü ödemi uzak tutmaya yardımcı olmaktadır.

7-Ananas çekirdeği : ananas çekirdeği ödem, boğaz kaçıntısı ve iltihaplı durumların tedavisinde kulllanılır. Ananas çekirdeği sindirim ve proteolitik enzimlerin kimyasal bir kombinasyonu olup bromelain açısından zengindir. Bu enzimler genellikle inflamasyonu azaltmaya yardımcı olurlar.

8-Kuruyemiş ve balık : Özellikle yağlı balık Omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Sardalya, somon, ton balığı, uskumru gibi balıklar omega-3 bakımından zengindir. Bu yağ asidi ödem tedavisine büyük yardımcı olmaktadır.

9-Turpgillerden sebzeler: Görme duyusuna yardımcı olan sebzeler ayrıca antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri ile ödem için en iyi ilaçlardan biridir. Özellikle turpgillerden sebzeler ödemin tedavisi için gerekli olan E vitaminini içerirler.

Ödemi tedavi eden 9 popüler gıda ile ödemin sizi alt etmesine izin vermeyin.

Anahtar Kelimeler
Ödemi AttıranÖdem
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Ödemi Attıran 9 Gıda" Yorumları

Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor!
Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor, Kanser ile obezite arasındaki ilişki, 2035 yılında ortalama...

Haberi Oku