Sağlık:
Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor!

Kanser vakalarındaki artışlarda Obezite önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir.

Uzmanlar tarafından yapılan son incelemeler obezite ve yemek borusuyla, bağırsak ve rahim kanserleri arasında ilişki olabileceğini ortaya koyuyor. İngiltere’deki bir araştırmanın verilerine bakılırsa, var olan eğilim böyle giderse, 2035 yılında ortalama her dört insandan üçünün aşırı kilolu ya da obezite hastası olabileceği vurgulandı.

Bilim adamları, sağlık alanındaki istatistikleri kullanarak oluşturdukları bilgisayar benzetimi uygulamasında İngiltere’de yirmi sene zaman zarfında aşırı kiloyla ilişkili tip 2 diyabet olaylarında 4,6 milyon bir artıştan söz ediliyor. Kalp rahatsızlıklarında ise bu artışın 1,6 milyon civarında olabileceği tahmin ediliyor. Guzellikhaber.com

Kanser ile obezite arasındaki ilişki

Obezite ile kanser arasındaki ilişkiyi izah eden farazilere göre, yağ hücreleri bir takım hormonları aşırı bir şekilde meydana getirerek, hücrelerin uygun büyüme fonksiyonunu sekteye uğratabiliyor. Obezite hastalığı birde hücrelerin iltihaplanmasında ve kanser tehlikesinin artmasına neden oluyor. Yağ hücrelerinin hücre genişlemesini denetleyen proteinleri de etkilediği ifade ediliyor.

Anahtar Kelimeler
ObeziteKanser
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor!" Yorumları

Çağın Hastalıklarından Biri Olan Alzheimer’da...
Çağın Hastalıklarından Biri Olan Alzheimer’da Yeni Bir Adım, Ünlü İngiliz uzmanları, Alzheimer rahatsızlığında...

Haberi Oku