Sağlık:
Magnezyum Yönünden Zengin Gıdalar İle Etkili Kilo Verme

Eğer sizde kilo verme ile mücadele edenlerdenseniz magnezyum yönünden zengin besinler ile etkili kilo vermenin yollarını bilmelisiniz.Çünkü magnezyum alımı verimli kilo vermeye yardımcı olur.Obezite sağlık açısından önemli tehditler arasında yer alır ve tıbbi topluluklarca dünya çapında mücadele veriliyor.Biliyorsunuz ki kilo sadece size kötü bir görüntü vermez aynı zamanda da sağlık açısından bir çok ciddi problemler ortaya çıkarır.Magnezyum yönünden zengin gıdalar ile kilo verme yöntemini kesinlikle deneyin. Guzellikhaber.com önerisiyle hem iyi bir görüntü elde edeceksiniz hem de sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Magnezyumun sağlık açısından faydaları

İnsan vücudu için bir çok besin içeren magnezyum aynı zamanda sağlıklı ve kilo verdirici mineraller içerir.Magnezyum kemiklerde hücre ve organlarda depolanır ve düzgün vücut fonksiyonuna yardımcı olur.Düzgün çalışmayan böbrek gibi organlara da yardımcı olur.Magnezyumun vücut tarafından emilmesi potasyum,vitamin D,çinko gibi besin ve minerallerin de emilmesi bakımından önemlidir.Ayrıca magnezyum kalp sağlığını artırmaya da yardımcı olur.Uygun egzersiz ve beslenme alışkanlıkları ile birlikte kilo kaybına da yardımcı olur.

Magnezyumu nasıl tüketmek gerekir

Öncelikle şunu söylemek gerekir magnezyum sizi bir hafta içinde incecik yapacak bir mucizevi iksire sahip değildir.Buna rağmen vücudunuzun kolayca yağ yakmasına yardımcı olabilir.Magnezyum yönünden zengin çeşitli gıdaları tüketmek obezite de mücadele de yardımcı olur.

Çalışmalar düzenli olarak magnezyumu emen insan vücudunda testosteron seviyelerini arttırdığını göstermiştir.Bu hormon ise vücut yağ seviyelerini azaltmaktadır.Ayrıca vücuttaki yağsız kas kütlesinin artmasına yardımcı olur.Böylece uzun vadede kilo vermenize yardımcı olur.

Magnezyum açısından zengin gıdaları yemek metabolizma hızını arttırır ve yağ miktarını azaltır.Magnezyum eksikliği insülin direncinin önünü açarak diyabete yol açabilir.Vücut yenilen besini işleyebilmesi için magnezyuma ihtiyacı vardır .Böylece kilo verimi sağlanabilir.

Magnezyum ve kalsiyum gibi gıdalar ayrıca sinir sistemi mekanizmasının düzenlenmesine yardımcı olur.Böylece vücut strese karşı daha iyi savaşır.Stres ile başa çıkmak için gerekli olan hormonları kortizol ve adrenalin akışını düzenler.Strese bir yanıt tarafından salgılanan kortizol insan vücudunda bir hayatta kalma modu başlatır.Magnezyum ile bu güvenli sınırlar içinde tutulabilir ve kilo verme ile daha iyi mücadele edilebilir.

Magnezyum bakımından zengin gıdalar

*Ispanak gibi yeşil sebzeler

*Soya

*Fındık (tüm çeşitleri)

*Patates

*Yulaf ezmesi

*Mercimek

*Fasulye

*Uskumru ve ton balığı gibi gıdalar

*Avokado

*Muz

Etkili kilo vermek için magnezyum bakımından güçlü gıdalar kilo vermek için size yardımcı olacak ve aynı zamanda bir çok sağlık yararları sunacaktır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Magnezyum Yönünden Zengin Gıdalar İle Etkili Kilo Verme" Yorumları

Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor!
Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor, Kanser ile obezite arasındaki ilişki, 2035 yılında ortalama...

Haberi Oku