Sağlık:
Çağın Hastalıklarından Biri Olan Alzheimer'da Yeni Bir Adım

Ünlü İngiliz uzmanları, Alzheimer rahatsızlığında yaşanan hafıza problemlerini azaltan yeni bir metot keşfettiler...

İngiliz bilim adamları, beyinde teşkil eden yeni bağışıklık hücrelerinin önüne geçerek, Alzheimer rahatsızlığında yaşanan hafıza sorunlarını minimuma indirgeyebileceğini gösterdi. Ortaya koydukları verilerin Alzheimer’a beyindeki iltihaplanmanın Alzheimer’a sebebiyet verdiği, ışığındaki fikirleri desteklediğini söyleyen uzmanlar, heyecanlandırıcı olarak ifade ettikleri inceleme sonuçlarının yeni iyileştirme teknikleri bulunmasında önemli bir rol oynuyor.

Şu ana dek Alzheimer tutkunlarında karakteristik olarak görülen beyindeki amiloid plaklarını tetikleyen, demans tedavi yönteminde kullanılan ilaçlardı. Fakat Brain isimli bilim dergisinde çıkan bu inceleme, bu yöntemin yerine, mikrogliya ismindeki bağışıklık hücrelerinin toplanmasıyla meydana gelen beyin iltihaplanmasını iyileştirmenin hastalığın ilerlemesinin önüne geçilebileceğini ortaya koydu.


Alzheimer Hastalığı Nedir?

Alzheimer rahatsızlığı bireyi yavaş yavaş çevresinden ve kendisinden uzaklaştıran, ardından da hayatıyla alakalı anıların birer birer silinmeye başlandığı, en sonunda bireyin kendisini de tanımakta zorlandığı sinirsel bir hastalık çeşididir. Alzheimer genellikle psikiyatrik rahatsızlıklarla hizmetler.com.tr karıştırılabilen bir hastalıktır.

Alzheimer hastalığı unutkanlık belirtisiyle kendini gösteren bir rahatsızlık olarak başlar. Yalnız yaşanan her unutkanlık için Alzheimer hastalığı teşhisi koymak doğru olmaz. Unutkanlığın yanında, beceri kaybı ve kişilik özelliklerinde değişim yaşanıyorsa daha özenli davranmak gerekir. Alzheimer hastalığı, benzer olan demans rahatsızlığında görüldüğü gibi günlük yaşamın bozulmasından, daha sonraki dönemde bireyin kendini ifade edememesi, çevreyle olan ilişkilerinin bozularak kopması, yorumlama ve algılama yeteneğinin zayıflamasıyla gelişen ayrıca ileriki zamanlarda kişinin kişiliği ile ilgili bazı ruhsal belirtilerin meydana gelmesine neden olan bir rahatsızlıktır. Daha sonraki zamanlarında hasta artık kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayacak bir hale gelir. Yatalak hale gelebilir ve bakıma ve yardıma muhtaç bir hasta durumuna dönebilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Çağın Hastalıklarından Biri Olan Alzheimer’da Yeni Bir Adım" Yorumları

Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor!
Obezite Kanser Tehlikesini Artırmaya Devam Ediyor, Kanser ile obezite arasındaki ilişki, 2035 yılında ortalama...

Haberi Oku