Saç Dökülmesi:
Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Bu haberde saç dökülmesine karşı uygulanacak yöntemler ve kaçınılması gereken davranışların bir derlemesini bulacaksınız. Çok pahalı olmayan ve zorlanmadan uygulayabileceğiniz bu yöntemlerin bazıları sizin de işinize yarayabilir. Saç dökülmesi farklı nedenlerden kaynaklanan bir sorun ve herkesin işine yarayan tek bir saç dökülmesini önleme yöntemi yok. Bir kişide harikalar yaratan bir yöntem bir başkasında hiçbir işe yaramayabilir. Sizin için ideal olan yöntemi hemen bulabileceğiniz gibi onu bulmanız zaman da alabilir. Ve bazen de saç dökülmesiden kurtulmanın tek yolu saç ekimi yaptırmaktır ama o başka bir konu. Biz şimdi size saçlarınızın dökülmesini azaltacak veya durduracak bazı tüyolar verelim:

Saçlarınızı her gün yıkıyorsanız bir süreliğine bile olsa bunu yapmamayı deneyin. Bu konuda farklı görüşler olmakla beraber normal saçlar altında saçların her gün yıkanması genel olarak doğru kabul edilmiyor. Belki çabuk yağlanan saçlarınız var, belki her gün saç yıkama işlemi yapmazsanız kendinizi temiz hissetmiyorsunuz ama bir deneyin, sonuç olumlu olabilir. Hiç değilse şunu yapın, her gün şampuan ve saç kremi kullanmayın, bazen

Saçlarınızı bir miktar biberiye yaprağını kısık ateşte bir süre kaynatarak elde edeceğiniz biberiye suyu ile durulayarak daha az dökülmelerini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı sıkı sıkı toplama alışkanlığınız varsa bundan vazgeçmek dökülen saçlarınızın sayısında ciddi bir azalmaya yol açabilir.

Saç dökülmesine karşı mücüadele vermeye kararlıysanız jöle kullanmayın. Diyelim ki bunu yaptınız, jöle sürülmüş saçlarınızı yıkamadan uyumayı aklınızdak bile geçirmeyin. Diğer saç şekillendirici ürünlerin de saça ve saç derisine zarar verebileceğini unutmayın. Saç şekillendiricileri bir süre için hayatınızdan çıkarın en iyisi. Böyle bir alışkanlığınız varsa bu size zor gelecektir ama saçlarınızın daha az dökülmeye başladığını görünce mutlu olacaksınız ve muhtemelen artık zorlanmayacaksınız.

Badem yağı, sarımsak yağı, ısırgan tohumu yağı ve Hint yağı gibi doğal saç bakım yağlarıyla saçlarınıza bir süre düzenli olarak bakım yapın. Bunu yapmak saçlarınızın daha az dökülmesini sağlayabilir, bu olmasa bile daha iyi ve sağlıklı görüneceklerinden emin olabilirsiniz.

Yumurta maskesi saç dökülmesine karşı mücadelenizde size faydalı olabilir. Bu maske için 3’er yemek kaşığı saf zeytinyağı, defne yağı ve sarımsak yağıyla 1 yumurtanın sarısını iyice karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürüp başınızı streç filmle kapatın. Böylece maske saçlarınıza mükemmel bir şekilde işleyecektir. 1.5 – 2 saat sonra saçlarınızı özenle yıkayıp iyice durulayarak maskeden arındırın. Yumurta maskesini ayda 1 kere uygulayabilirsiniz.

Saç kremlerini kesinlikle saç diplerine uygulamayın. Saçlarınızı yıkarken bu konuda çok dikkatli olun, krem sadece saç uçlarına değmeli.

Güçlenen saçların dökülmesi de azalır. Saçlarınızı güçlendirmek istiyorsanız yeterince vitamin ve mineral almalısınız. Vücudunuzu içten beslemezseniz dıştan uygulayacağınız yöntemlerin faydası sınırlı ve daha çok görünüme yönelik olacaktır.

Kullandığınız şampuana vitamin ampulleri karıştırarak saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları" Yorumları

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesine Karşı...
Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesine Karşı Alınması Gereken Önlemler, Mevsimsel saç dökülmesi ifadesiyle...

Haberi Oku