Saç Bakımı:
Yağlı Saç Bakımı İpuçları

Yağlı saçın bir çok nedeni vardır. Yağlı saç derisi ile doğulabildiği gibi strese bağlı olarakta saç yağlı olabilir. Bunun dışında ağrı kesici alımı, yağlı yiyecekler hormonal haplar, doğum kontrol hapları saç derisinin yağlanmasına neden olabilir. Yağlı saçın bakım sırlarını uygulayarak yağlı saç derisinden kurtulabilir saçınızın çok fazla yağlanarak aşırı parlamasını önleyebilirsiniz. Yağlı saçın bakım yöntemlerine bir göz atalım.

1-Bol miktarda sebze ve meyve tüketilmeli ayrıca günde 8-10 bardak arası su tüketilmelidir.

2-Saçınızı haftada en az 3 kez düzenli olarak şampuanla yıkayın.Yağlı saçların her gün yıkanması gerektiği yanlış bir düşüncedir. Çünkü her gün yıkanan saç kendi doğal yağını kaybeder.Kullandığınız şampuanın çok fazla sert olmamasına dikkat etmelisiniz.Hafif özellikte olan şampuanları ve özellikle yağlı saçlar için formüle edilmiş şampuanları kullanın.

3- Saçınızın doğal olarak salgıladığı yağ aslında saç için iyidir.Sadece aşırı yağlanmasını Escort kadıköy engellemeniz gerekir.Saçınıza sıcak yağ tedavisi uygulayabilirsiniz.Saf badem yağı kullanabilirsiniz.Çünkü saf badem yağı yapışmaz ve saç için iyi bir besindir.Saf yapışmaz zeytinyağı ile karıştırıp kullanabilirsiniz.Bu yağları ateşte biraz ısıtıp içine 1 çay kaşığı limon suyu koyun.Saçınıza uygulayın.Sıcak suya batırılmış havlu ile saçınızı sarın.15 dakika sonra saçınızı durulayın.

4-Saçınızın durulama suyuna bir kupa bardağı elma sirkesi yada beyaz sirke koyup saçınızı bu suyla durulayabilirsiniz.

5-Bira da durulama için iyidir.Saçınızı durularken birayı saçınızın üzerine dökün.

6-Çorbalarda kullanılan mısır nişantasını da saçlarınız için kullanabilirsiniz.Yine talk pudrasıda saçın fazla yağını alın.Bunları saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı mutlaka yıkayın.

7-Piyasada yağlı saçlar için saç kremleri bulunur.Bunlardan kullanabilirsiniz.Bunun dışında taze aloe vera jel içine 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyerek karıştırın. Bu doğal olarak hazırladığınız saç kremini saçınızda kullanın.Ağır yağlı olan saçlara çok iyi gelmektedir.

8-Ayrıca saçtaki aşırı yağlılığı kontrol altında tutmak için iyi marka bir kına kullanabilirsiniz.Kına uygulaması saçtaki aşırı yağı alın.

9-Saçlarınızı çok fala tarayıp fırçalamayın.Çünkü saç kılları yağları bir uçtan diğerine taşır.Bu durum saçlarda daha fazla yağlılığa yol açar.

10-Terlediğinizde terin saçınızda kalmasına izin vermeyin.Bu durumda saçlarınızı hemen şampuanlayın. Çünkü ter saçların daha da yağlanmasına yol açar.

11-Saçlarınızı toplarken sıkı toplamayın.Özellikle midilli kuyruk denilen şekilde saçlarınızı bağlamayın.Bu saç köklerini uyarır daha yağlı saçların olmasına neden olur.Bunu önlemek için saçlarınızı daha gevşek bağlayın.

Yağlı saçlar için bakım önerilerini uyguladığınızda saçlarınızın aşırı yağdan kurtulmasını sağlamış olacaksınız ayrıca saçınızın aşırı parlamasını da engellemiş olacaksınız.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Yağlı Saç Bakımı İpuçları" Yorumları

Mayonez ile Saç Bakımının Faydaları
Mayonez ile Saç Bakımı, mayonez saç bakımında nasıl kullanılır Kuru saçlar için mayonez saç bakımı...

Haberi Oku