Bir bayanın çekici dudaklara sahip olması güzellik açısından çok önemlidir. İletişim kurarken ister istemez karşımızdaki dudaklarımıza bakar. Bunu istem dışı yaparlar. Dudaklarımızın çekici olması bizi daha alımlı hale getirir. Yüzümüzdeki her organın belirli bir dengesi vardır. Bunu çok fazla değiştirmemek gerekir. Unutulmamalıdır ki güzel dudaklara sahip olmak demek büyük dudaklara sahip olmak demek değildir. Yüzdeki orana uygun bir makyaj yapmak gerekir.

Makyaj kusurlu olarak gördüğümüz yerleri gizlemek, güzel ve kusursuz yerlerimizi öne çıkarmaktır. Diğer bir değişle kusurlu gördüğümüz yerleri daha kusursuz gösterme işlemi de diyebiliriz. Ruj sürmede kullanacağımız bazı tekniklerle dudaklarımız kusursuz bir görünüme kavuşabilir.

Küçük dudaklara sahip kişiler için ruj

Dudak çerçevesi belirgin olmayanlar, üst yada alt dudağı büyüklüğünün orantısız olduğu kişiler bu durumu dert etmesin. Doğru makyajla bu durum giderilebilir.Dudak makyajı yaparken dudak kntürü yapmak dudağı daha kusursuz ve güzel gösterecektir.Dudak büyüklüğünde orantı sorunu olanlar dudak kontürüyle bu orantısızlığı en aza indirebilir.Küçük olan dudağın kontürü daha dışarıdan çekilerek daha büyük gösterilebilir.Küçük dudaklara sahipseniz koyu renkli ruj kullanmaktan sakınmalısınız.Koyu renkli ruj dudaklarınızı daha küçük gösterecektir. Açık renkli ve doğal renkte rujlar dudağınızı daha büyük gösterir.Dudak kontürü yapacağınız dudak kalemi dudak renginizle asağı yukarı aynı olmalıdır. Bu sayede dudak kontürünüz doğal gözükecektir.

Gereğinden büyük dudaklarda ruj seçimi

Büyük dudakların daha çekici olduğunu düşünsek de gereğinden büyük dudaklar bir kusurdur.Konuşurken sadece dudaklarınızın dikkat çekmesi bütünsel çekiciliği simgelemez sadece cinsel çekiciliği öne çıkarır. Bu durum da bir kadın için bazen rahatsız edici bir durum olabilir. Büyük dudaklara sahip olan kişiler koyu renk ruj seçimi yapabilir.Ruj renginde bir kontür kalemiyle dudağınızı hafif içten şekillendirin.

Bir sonraki yazım=> Kırmızı ruj sürmede püf noktalar olacak. Takip etmeyi unutmayın!
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Ruj Sürmenin Püf Noktaları" Yorumları