Milano Yüz Liftingi:
Milano Yüz Liftingi

Günümüzde şehir hayatı ve koşuşturmacanın yarattığı stres; hava kirliliği gibi çevresel etkenlerle birleşerek pek çok kadın ve erkeğin ciltlerinde yaşlanma etkilerinin gereğinden erken ve yoğun biçimde görülmesine neden olmaktadır. Estetiğin de hem insanlarla kurulan ilişkilerde, hem de kişinin kendine güveni ve sağlığı üzerinde büyük ölçüde etkili olduğu bu zamanlarda pek çok birey bahsedilen etkilerden sakınmak, daha genç ve dinç görünmek için yüz gerdirme ve benzeri ameliyatsız estetik operasyonlara yönelmektedirler.

Bireyler tarafından bu derece tercih edilen ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları zamanla farklılaşmış ve bir hayli çeşitlenmiştir. Dolgu, botoks, iğneyle yüz germe, cilt altına ip yerleştirilmesi ve lazerle yapılan cilt gençleştirme işlemleri bu uygulamalara birer örnek olarak verilebilir.

Yukarıda saydığımız ve herhangi bir ameliyat durumu gerektirmeyen uygulamalar her ne kadar pratik ve etkili olsalar da pek çoğunun uygulama sonrasında kısa süreli olarak da olsa ortaya çıkan şişlik, kızarıklık, morarma gibi yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle mikro iğne denilen ufak parçalarla cilt yüzeyi soyularak yapılan gençleştirme uygulamaları oldukça etkili olmakla birlikte özellikle hassas ciltler üzerinde günlük hayata dönmeyi geciktirici, görünür etkilere yol açabilirler. Üstelik bu tarz uygulamaların pek çoğu iğne fobisi olan veya yüzüne iğneyle uygulama yapılmasına dair şüpheleri olan kişiler için pek de uygun değillerdir.

Milano Yüz Liftingi

Estetik biliminin yüzyıllar boyunca geçirdiği değişim ve gelişimlerin geldiği son nokta bizleri Milano Yüz Liftingi uygulamasıyla tanıştırmıştır. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen estetik uygulamaların günümüze değin keşfedilen en gelişmiş modeli olduğu uzmanlarca dile getirilen Milano Face Lifting özellikle iğne korkusu olan, iğneli operasyonlardan çekinen ve uygulamanın ardından hemen günlük hayatına dönme zorunluluğu olan kişiler için mucize niteliğindedir.

Milano Yüz Liftingi Nasıl Uygulanır?

Milano yüz gençleştirme yöntemi esas olarak cildi sıkılaştırıcı malzemelerden oluşan bir karışımın Milano peeling de denilen bir yöntemle yüze uygulanmasını içermektedir. İşlemin öncesinde ve sonrasında vücudun alt katmanlarının da uygulanan karışımı tam olarak emmesi için kimi destekleyici uygulamalar yapılmaktadır.

Milano Face Lifting’in bir seansı ortalama olarak 3 bölümden oluşur. Bu sayı bireyin ihtiyacına göre arttırabilmekte ancak genellikle 3 uygulama pek çok kişi için yeterli olmaktadır. İşlem için yapılan hazırlıklar sırasında yüz özel malzemelerle tüm makyaj ve yağ kalıntılarından arındırılacak şekilde temizlenir. Ardından özel aletler yardımıyla yüz liftingi yapılacak bölgedeki kaslar akustik özellikli ses dalgaları kullanılarak uyarılır. Hiçbir şekilde acı, yanma veya batma hissi oluşturmayan bu uyarma işleminden sonra Milano Face Lifting için hazırlanan karışım ilgili bölgeye masaj yapılarak uygulanır ve cildin karışımı iyice emmesi sağlanır. İlk uygulamadan sonra yüz temizlenir ve işlemler aynı sırayla 2 kez daha uygulanır.

Milano Lifting sırasında uygulanan kas uyarma ve masaj işlemlerinin uygulamada etkisi büyüktür. Ancak bu yöntemin asıl sırrı cilde uygulanan ve PQage adı verilen peeling solüsyonunda gizlidir. İçeriğinde kolik asit ve bugün pek çok cilt sıkılaştırma ürününde de mevcut olan Q10 enzimini bulunduran bu solüsyon cildin sıkılaşmasının asıl sebebidir.

Ciltte tam anlamıyla bir sıkılaşmanın sağlanması ve sonuçların en iyi düzeye çıkması için birer hafta ila onar gün aralıklarla 4,5 veya 6 seans uygulama yapılması uygun görülmektedir.

Milano Yüz Liftingi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Milano yüz liftingi; cilt gençleşmesinin ameliyatsız olarak sağlanmasına yarayan diğer uygulamaların yapıldığı hemen her bölgeye uygulanabilmektedir. Bu bölgeler arasında yüz, boyun, dekolte bölgesi ile kol ve bacakların arka kısımları ön plana çıkmaktadır. Uygulamanın kişinin şikayetçi olduğu diğer bölgelere de yapılıp yapılamayacağına dair kesin bir bilgi olmamakla birlikte bu konunun bire uzmana danışılması yerinde olacaktır.

Milano cilt germe uygulamasının en sık uygulandığı alan, tahmin edebileceğiniz gibi yüz bölgesidir. Uygulama yüzün genel olarak canlanıp yağlanmadan parlaklaşması, yüzde sarkan bölgelerin sıkılaşıp toparlanması, cilt gözeneklerinin genişletilmesi, yüzün temizlenmesi, kırışıklıkların azaltılması, yüzdeki yorgunluk izlerinin giderilmesi, sivilce ve diğer akne izlerinin ortadan kaldırılması amaçlarına hizmet etmektedir. Ancak Milano yüz estetiği çok derin kırışıklıkların tamamen giderilmesine neden olmaz. İşlem hafif kırışıklıkları giderip derin olanların da doğal ve kişinin görünümünü bozmayan bir duruma geriletilmelerine yardımcı olur.

Yüzden sonra ciltteki sarkmaların en çok göze battığı boyun ve dekolte bölgelerinde de bu sıkılaştırma yöntemi rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle aşırı kilolu olmadığı halde boyun ve gıdı bölgesinde sarkma yaşayan hanımlar ve beyler Milano peelinginden oldukça fazla verim alabilirler.

Yaşın ilerlemesi, hareketsizlik, hızlı kilo alıp verme gibi etkenler sonucu kol ve bacakların iç ve arka kısımlarında gerçekleşen sarkmalar da Milano yüz gerdirme yöntemi ile giderilebilir. Kısacası bu yöntem yalnızca yüze değil, ciltte rahatsız edici kırışıklık ve sarkmaların mevcut olduğu hemen her bölgeye uygulanabilmektedir.

Milano Yüz Liftingi Cilde Zarar Verir mi?
Bilinen ameliyatsız estetik uygulamalarının pek çoğu cildin alt tabakalarında belli araçlar vasıtasıyla oldukça küçük ölçüde hasar yaratılması esasına dayanır. Bu uygulamalarda esas olan cildin oluşan hasarı düzeltmek için söz konusu bölgeye kendi ürettiği onarıcı birimleri yönlendirmesi ve bu sayede o bölgenin sıkılaşıp toparlanmasıdır.

Milano cilt sıkılaştırma yöntemini diğer uygulamalardan ayıran en önemli nokta cilde verilen hasar aşamasında ortaya çıkmaktadır. Bu yöntemde cildin ilgili bölgesinin onarımı bu işleme özel olarak üretilen ve sıkılaştırıcı enzimler içeren solüsyon tarafından gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında yapılan diğer uygulamaların tümü acısız olup cildin tüm tabakalarının bu solüsyonu etkin ve eşit biçimde emmesine yönelik olduğundan cildin yüzeyine ya da tabakalarına verilen herhangi bir hasar söz konusu değildir.

Cildin üst yüzeyine ya da alt katmanlarına hasar vermeyen niteliğinden ötürü Milano yüz liftingi herhangi bir istirahat dönemini ya da özel bakımı da gerekli kılmamaktadır. Kişinin uygulamadan sonra güneşe çıkmaktan kaçınmasına, özel nemlendirici ve güneş koruyucu kremler kullanmasına ya da birkaç saat için bile olsa günlük hayatından uzak kalmasına gerek olmamaktadır.   

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Milano Yüz Liftingi" Yorumları

"Milano Yüz Liftingi" Kategorisinden Diğer Haberler