Magazin:
Serenay Sarıkaya Güzellik Sırları

Cildinin, saçlarının ve fiziğini güzelliğiyle dikkat çeken genç oyuncu Serenay Sarıkaya’nın güzellik sırları kadınlar tarafından merak ediliyor. Medcezir dizisiyle ününe ün katan bu güzel, çekici ve havalı genç kızın cilt bakımı için neler yaptığını, nasıl bir makyaj uyguladığını öğrenmek istiyorsanız yazımızı sonuna kadar takip edin.

Sarıkaya dengeli beslenme kurallarına uygun bir şekilde beslenmeye özen gösteriyor ki bu güzel görünmek ve cildinin ışıltısını, gerginliğini uzun süre muhafaza etmek isteyen her kadının yapması gereken bir şeydir. Nemlendiricilerin, güneş koruyucuların, anti aging ürünlerin, makyaj malzemelerinin en iyilerini, en popüler olanlarını kullansanız bile; sağlıklı beslenmiyorsanız bunlardan hayal ettiğiniz sonucu alamazsınız.

Sıcak yoga nedir, biliyor musunuz? Bu, Serenay Sarıkaya’nın formda kalmak, vücudunun güzelliğini muhafaza etmek için uyguladığı yöntemin adıdır. Vücuttaki toksinleri atmak açısından da faydalı olan sıcak yoga sporu sıcaklığı 40 derece olan bir odada yapılıyor. Ünlü oyuncu fiziğinin güzelliğini 26 yoga hareketini böyle bir odada arka arkaya ve seri bir şekilde yaparak koruyor. Sarıkaya düzenli olarak yürüyüş yapmayı da ihmal etmiyor.

Serenay Sarıkaya güzellik sırları hakkında yaptığı açıklamalarda dizi çekimleri dışında yüzüne pek makyaj yapmadığını, cildinin çekimler için uygulanan makyajdan ötürü gördüğü hasarı bu şekilde telafi etmeye çalıştığını belirtiyor. Genç oyuncu düzenli olarak nemlendirici kullanmanın cilt yaşlanmasını geciktirdiğine inanıyor, bu yüzden de nemlendirici kullanmaya özen gösteriyor.

Sarıkaya’nın uzun saçlarının canlı ve sağlıklı görünümüne hayran olanlardan mısınız? Öyleyse zaman kaybetmeden şu evde yapılabilen maske tarifiyle saç bakımı yapmaya başlamalısınız. Saçlarınız kısaysa 2, uzunsa 4 yumurtayı kırıp yumurtaların sarılarını ayırın. 3 çorba kaşığı acı badem yağı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile yumurta sarılarını güzelce karıştırın. Saçlarınızı tutam tutam ayırdıktan sonra maskeyi diplerden uçlara doğru saçlarınıza uygulayın ve başınızı bir havlu ile kapatıp en az 1 saat bu şekilde bekleyin. Saçlarınızın maskeyi iyice emmesi için havlunun üstünden saç kurutma makinesiyle ısı verebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

Bizim de size birkaç önerimiz olacak: Görünümlerine hayran olduğunuz ünlü kadınlar, bu tip yazılarda sözü edilen güzellik sırlarını düzenli olarak uyguluyorlar. Siz de öyle yapmalısınız. Birçok kadın sağlıklı beslenmeye ara ara ve çoğu zaman kilo vermek amacıyla özen gösterir, kilo verdikten sonra yine bilinçsizce yiyip içmeye başlarlar. Bir doğal maske tarifini 1 – 2 kere uyguladıktan sonra bırakırlar. Bir süre yürüyüş yapar veya bir spor salonuna devam eder, sonra yine hareketsiz bir hayat sürmeye başlarlar. Oysa olabildiğince uzun bir süre boyunca sağlıklı olmak ve güzel görünmek isteyen kişi bu konularda hayatı boyunca özenli davranmalıdır. Çevrenizde ilerleyen yaşına rağmen fit bir vücudu olan, saçları ve cildi yaşına göre gayet iyi görünen kadınlar var mı? O kadınların büyük bir kısmı sağlıklı beslenmeyi ve spor yapmayı bir yaşam alışkanlığı haline getirmiş, saç ve cilt bakımını aksatmamış kadınlardır. Yaşınız ilerledikçe elbette cildinizde, saçlarınızda ve vücudunuzda olumsuz yönde değişiklikler olacaktır. Bunları tamamen engelleyemezsiniz. Fakat söz ettiğimiz şekilde davranarak içinde bulunduğunuz yaş döneminde sahip olunacak en iyi görünüme sahip olabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Serenay Sarıkaya Güzellik Sırları" Yorumları

Kardashian Tarzı Zayıflama Diyeti
Kardashian kardeşlerden Khloe bu sıralarda gündemi yaptığı zayıflama diyeti ile işgal ediyor.

Haberi Oku