Kulak Estetiği:
Kulak Estetiği Nedir?

 İnsanlar, yüzleri ve kulakları arasında bir sıkıntı olduğu zaman bunu ortadan kaldırmak için kulaklarının şekillerini tekrar düzenlemek için ameliyat olma ihtiyacı duyarlar. Bu da temel olarak kulak estetiği nedir sorusunun cevabını vermiş olur. Kulak estetiği denildiği zaman akla ilk olarak kepçe kulak diye de adlandırılan kulak şekil bozukluğu gelmektedir.

Kepçe kulak; kulağın yüz ile uyumsuzluğuna sebebiyet veren ve insanları psikolojilerini bozacak kadar etkileyebilen bir görüntü şeklidir. Bu şekilde kulak normal kulaktan daha geniş bir yapıdadır, bu tür bir bozukluk iki kulakta her zaman görülmez. Kimi zamanlarda tek kulakta bu sorun oluşmuştur. Ve yapılacak estetik ameliyatla bu sorun kökünden halledilmiş olur.

Kulak estetiği yapılması için yaş sınırı

Kulak estetiği nedir sorusu ile birlikte sorulan diğer soru da, bu tarz bir estetiğin en erken hangi yaşlarda yapıldığıdır. Kulak estetiğinin diğer estetik türlerinden ayrılan diğer bir yanı da çok küçük yaşlarda bile kolaylıkla yapılabilmesidir. Kulak görüntüsünde var olan bir bozukluk çocuğun ruhsal sağlığını ve sosyal ortamını da olumsuz yönde etkileyeceğinden, küçük yaşlarda rahatça kulak estetiği ameliyatı yaptırılabilmektedir.

Kulak estetiği yapılırken yüz hatlarına uyum sağlamasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ameliyatın amacı hem kulağın şeklini değiştirmek hem de yüze uyumlu bir hale gelmesini sağlamaktır. Kötü sonuçlara maruz kalmamak için iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kulak Estetiği Nedir?" Yorumları

"Kulak Estetiği" Kategorisinden Diğer Haberler