Kozmetik:
Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saçlarınız güzelliğiniz için önemli, öyle değil mi? Öyleyse şampuan seçerken akıllıca davranmalısınız, zira sadece etiketlerin üstünde yazan parlak sözleri ve reklamlardaki vaatleri göz önünde bulundurmak sizi yanıltır. Piyasanın fazlaca altında olan fiyatlar da öyle. Bazen markaların ürünlerinde bile sağlığa zararlı, bir kozmetik ürününde bulunmaması gereken türden maddeler olduğunu okuyoruz; bu durumda merdiven altı üretim yöntemleriyle hazırlanan ürünler ne kadar güvenilir olabilir, değil mi?

Şampuan alırken içeriğinde paraben (Ürünün kullanım ömrünü uzatan bir kimyasal) bulunmayan bir marka kullanmakta fayda var ama bu kolay değil, zira escort kozmetik ürünlerin birçoğunda en az 1 çeşit paraben kullanılıyor. Parabenin zararları konusunda kesin bilimsel kanıtlar olmamakla beraber birtakım kuşkular mevcut. Alerjik bir bünyeniz varsa dikkatli olun en azından.

Köpürmeyi arttıran sodyum lauril sülfat da sakınmanız, hiç değilse çok sık muhatap olmaktan kaçınmanız gereken kimyasallar arasında yer alıyor.

Aldığınız şampuanın pH değerinin 5.5’tan az olmamasına dikkat etmeyi unutmayın.

Guzellikhaber.com olarak önerimiz saç tipinize uygun şampuanları seçmelisiniz. Saç sorunlarına gelince; şampuanların saç dökülmesini tamamen durdurmasını, saçların daha hızlı uzamasını sağlamasını vb. şeyler beklemeyin. İyi bir şampuan bile, neticede sadece şampuandır, ilaç değil. Saçlarınızı temizler, besler, parlak gösterir, yumuşatır; yapacağı bu kadardır. Ambalajlarda “Yaparız, ederiz, hallederiz” havasında cümleler olacaktır ama siz onlara pek takılmayın. Kalitesiz bir şampuanın üstüne de böyle güzel yazılabilir, yazılacak ki almaya heveslenin.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?" Yorumları

Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf...
Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları, Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı...

Haberi Oku