Kozmetik:
Sağlıklı Güzellik İçin Organik Kozmetik

Astım ve kanser gibi hastalıklara yol açan etkenlerden birinin kozmetik ürünlerinin içindeki bazı sentetik maddeler olduğunu biliyor muydunuz? Bu tip ürünlerin içeriğine eklenen detaylar, koku veren maddeler mesela, belki hoşunuza gidiyor ama bu ürünün içeriğinde daha da fazla kimyasal olması demek, farkında mısınız? Sağlıklı güzellik istiyorsanız tercih etmeniz gereken ürünler organik kozmetik ürünleri ki bunları bile rastgele seçmemelisiniz, öyle sandığınız her ürün organik olmayabilir. Biliyorsunuz ki bir şey çok talep edilirse fırsatçılar o şeye yönelirler ve sahtesini, yapısı bozulmuşunu satıp para kazanma yoluna giderler. Bu yüzden organik ürünler arasından bir tercih yaparken de dikkatli olmanız gerekiyor. Peki nasıl?

Şık ambalajlara, güzel kokulara aldanmayın; esas olan içeriktir. İnsanın bünyesine, cildine zararlı kimyasal maddeleri öğrenin ve bunları içermeyen ürünleri tercih edin. Ambalajında “Paraben içermez” yazan ürünleri tercih edin örneğin. Talk pudrası, sülfat, BHA ve BHT içermeyen ürünler bulmaya çalışın. İçerik listelerindeki küçük yazıları okumakta zorlanabilirsiniz ama genelde sıralama en çok kullanılan maddelerden başlanarak yapıldığından üsttekileri okuyabilmeniz yeterli olabilir.

Herhangi bir kozmetik ürün alacağınız zaman içinde samimi kullanıcı yorumları olduğuna inandığınız forumları, siteleri ziyaret edebilirsiniz; bu, ürün hakkında az – çok bir fikriniz olmasını sağlar.

Ciddi bir cilt sorunu için kullanacak bir ürün arıyorsanız guzellikhaber.com olarak önerimiz bir dermatologla görüşüp size uygun bir organik kozmetik ürün tavsiye etmesini isteyin.

Alacağınız ürünü denemeniz mümkünse bunu yapın, hele ki hassas bir cildiniz varsa.

Bu tip kozmetiklere düşkün iyi bir arkadaşınız varsa fikrini sorun, iyi arkadaşlar insanı iyi şeylere yönlendirirler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sağlıklı Güzellik İçin Organik Kozmetik" Yorumları

Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf...
Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları, Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı...

Haberi Oku