Kozmetik:
Makyaj Malzemelerinin Kullanım Süreleri

Marketlerde, alışveriş merkezlerinde, dükkanlarda gördüğünüz her ürünün bir kullanım ömrü vardır. Güzellik ürünleri de bu kuraldan muaf değildir tabii. Güzelleşmek, daha canlı ve iyi görünmek adına cildinize zarar vermek istemiyorsanız guzellikhaber.com olarak önerimiz makyaj malzemelerinin kullanım süreleri konusunda bilinçli davranmalısınız. Aksi takdirde cildinizde kızarıklıklar oluşabilir, kaşıntı olabilir, hatta alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Makyaj Malzemeleri ve Kullanım Süreleri

Ruj: Yeni üretilmiş bir ruj açılmadığı sürece 2 – 3 yıl boyunca tazeliğini koruyacaktır. Fakat açıp sürmeye başladıktan sonra en fazla 1 yıl içinde tüketilmesi önerilir. Sürekli olarak kullandığınız ruj için bu süre 5 – 6 ayı geçmemelidir.

Pudra: 1 yıldan fazla kullanılması tavsiye edilmez. Kokusu değişen, tende dalgalanmalar oluşturmaya başlayan pudraları kullanmamak gerekir.

Göz kalemi: 2 – 3 yıldan fazla kullanılmamalıdır.

Göz farı: Kaliteli bir göz farı, doğru muhafaza edilmesi koşuluyla (Oda sıcaklığında korumalı, buzdolabına koymamalısınız) 1 yıl süreyle kullanılabilir. Sıvı kısmı dibe çöküp katı kısmı üste çıkan sıvı göz farlarını kullanmamalısınız. Bütünlüğünü kaybeden, kırılıp dökülmeye başlayan toz farları da öyle.

Fondöten: Fondötenin ambalajı açıldıktan sonraki 6 ay içinde kullanılması ve bitmediyse de atılması tavsiye edilir. Pudra fondötenlerin kullanım süresi daha uzundur, 1 yıla kadar çıkabilir.

Rimel: 6 aydan fazla kullanılmamalıdır. Açılıp kapatılırken mutlaka hava alacaktır, sıkıca kapatın ki normalden fazla almasın.

Allık: Uzun ömürlü bir makyaj malzemesi sayılır, 1.5 yıla kadar kullanabilirsiniz.

Göz altı kapatıcıları: Ortalama ömrü 1 – 2 yıl arasındadır, 2 yıldan fazlası önerilmez.

Anahtar Kelimeler
MakyajMakyaj Malzemeleri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Makyaj Malzemelerinin Kullanım Süreleri" Yorumları

Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf...
Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları, Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı...

Haberi Oku