Kozmetik:
Kozmetik Ürün Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bakımlı ve güzel görünmek, erken yaşlanma belirtileriyle savaşmak, cilt sorunlarından kurtulmak amacıyla kullandığınız kozmetik ürünler, yanlış seçim yapmanız durumunda işe yaramak bir yana zarar bile verebilir. Bu konuda dikkatli olmak gerçekten çok önemli; güzellik adına iyi bir şeyler yaptığını düşünürken cildinizde telafisi zor hasarlar oluşmasını istemezsiniz tabii ki. Biz de sizin bu duruma düşmenizi istemeyiz, bu yüzden kozmetik ürün seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Şampuan, saç kremi, losyon, nemlendirici, temizleme sütü, fondöten, diş macunu; kozmetik cinsinden aldığınız her şey şu veya bu miktarda kimyasal madde içerecektir. Bunların nispeten az miktarda kimyasal barındıranlarını tercih edin. Organik kozmetik ürünler bu açıdan daha sağlıklıdır ama onların bile iyisi – kötüsü vardır; dikkatli olun.

Normal, kuru, karma, yağlı, hassas cilt tiplerinden hangisi sizin cilt tipiniz? Bunu bilmiyorsanız da öğrenin ve cilt tipinize uygun kozmetikler kullanın.

Raf ömrü dolmamış olan ürünlerden almaya dikkat edin. Bu arada, ürünün raf ömrü ne kadar uzunsa kimyasal oranının o kadar yüksek olacağını da unutmayın.

Kozmetik ürün seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de yaş grubuna uygun seçim yapmaktır. Orta yaşlara geldiyseniz doğal olarak daha kuvvetli ürünler kullanmanız gerekir. Genç iseniz guzellikhaber.com olarak önerimiz daha ileri yaşlara yönelik ağır ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Temiz olmak, cilt bakımı yapmak iyidir ama cildinizi kreme boğmak size ekstra bir fayda sağlamaz, hatta zararlı bile olabilir.

Başka birinde güzel sonuç vermiş bir kozmetik ürünü sırf bu sebeple almayın, ona iyi gelen size de iyi gelecek diye bir şey yok.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kozmetik Ürün Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?" Yorumları

Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf...
Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları, Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı...

Haberi Oku