Kozmetik:
Kırışıklık Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yaşlanma süreci, sigara kullanımı, güneş ışınları, stres, sağlıksız beslenme, sürekli ve aşırı makyaj yapma alışkanlığı, çok fazla mimik kullanma gibi etkenlerin sonucunda ortaya çıkan cilt kırışıklıkları ile savaşmak için kullanacağınız ürünleri titizlikle seçmelisiniz. Kırışıklık kremi seçerken dikkat edilmesi gereken guzellikhaber.com olarak önerdiğimiz bazı noktaları aşağıda bulabilirsiniz:

Arkadaş tavsiyesi üzerine krem kullanmayın. Aynı yaş grubunda olsanız da, cilt yapınız ve sorunlarınız benzer olsa da onda iyi bir sonuç veren ürünün sizin işinize de yarayacağının garantisi yoktur.

Günlük bir nemlendirici almıyorsunuz, esas özelliği anti aging etki yapması olan özel bir ürün alıyorsunuz. Meseleniz bir sorunu olabildiğince hafifletmek yani. Bu yüzden ürünün sadece fiyatını dikkate almayın, kaliteli olduğundan da emin olun.

30’lu, 40’lı, 50’li, 60’lı yaşlardaki ciltlerin kırışıklıklarının miktarı ve derinliği farklıdır. Bir de kişiye özgü durumlar vardır; yaşınıza göre normalden daha az veya daha çok yıpranmış olabilirsiniz. Kırışıklık kremi seçerken bunları da göz önünde bulundurun.

Cildinizin ihtiyacı olan maddeleri öğrenin ve alacağınız kremin içeriğinde bunların bulunduğundan emin olun. 30 – 35 yaşlarındaysanız antioksidan özelliği olan, C vitamini ve meyve asitleri içeren kremleri tercih etmelisiniz. Daha olgun yaşlarda ise cilt yaşlanmasını geciktirme özelliği olan ürünler kullanmanız tavsiye edilir; peptit ve A vitamini içerenler gibi.

Tıp bilimindeki ve teknolojideki ilerlemeler yaşlanma sürecini tamamen ortadan kaldıramıyor. Fakat zamanın etkilerinden biraz olsun sıyrılmanız ve yaşınıza göre daha genç görünmeniz mümkün. Yalnız, her şeyi kremlerden beklerseniz hayal kırıklığına uğrayacağınızı da belirtmek isteriz. Dengeli beslenmezseniz, vücudunuzu susuz bırakırsanız, güneş ışınlarından korunmazsanız kozmetikler umduğunuz kadar işe yaramaz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kırışıklık Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler" Yorumları

Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf...
Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları, Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı...

Haberi Oku