Kozmetik:
Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yaz mevsimini yaşadığımız bu günlerde güneş kremlerine olan ilgi de artmış durumda. Peki güneş kremi alırken nelere dikkat edilmeli hiç düşündünüz mü?Sahile,alışverişe nereye giderseniz gidin yaz aylarında güneş kreminizi sürmeden dışarıya çıkmamalısınız.Hava güneşli yada bulutlu olsun fark etmez cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için güneş koruyucunuzu uygulamalısınız.Güneş cildin erken yaşlanmasına neden olduğu gibi cilt kanserine de neden olmaktadır.Güneş kreminin doğru korumayı vermesi çok önemlidir.En iyi güneş kremini seçmek için püf noktalara dikkat etmelisiniz.

Güneş kremi nasıl uygulanır

*Güneşe çıkmadan 30 dakika önce uygulamalısınız.

*Güneşe maruz kalan tüm vücudunuza uygulamalısınız.

*Bacaklar,kulaklar,ayaklar,saçın kel olan noktalarına,dudaklara da uygulanmalıdır.

*Son kullanma tarihini mutlaka kontrol edin.

*Bulutlu günlerde de güneş kremini uygulayın.

Güneş koruyucu krem nasıl seçilir

Tehlikeli maddeler içermemeli:Güneş kreminin üzerindeki maddeler listesini kontrol edin.Bu güneş kremi alerjik reaksiyonlara neden olan maddeler içermemelidir.Bu durum cildinize zarar verebilir.

Sprey ve toz ürünlerden uzak durun:Güneş kremlerinin sprey ve toz formunda olanları nano parçacıkları içeren mineral esaslar bulunmaktadır.Bunlar kana geçerek çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadırlar.Bu tür ürünlerden kaçının ve krem bazlı güneş kremlerini satın alın.

SFT 30 korumalı güneş kremlerini seçin: Her zaman güneş kremi paketi üzerinde belirtilen SFT aralığını kontrol edin.SFT 15 üzerinde olan güneş kremleri iyi korumalı olarak kabul edilir.Fakat siz UV ışınlarına karşı en iyi koruma sunması için SFT 30 ya da üzerinde olan güneş kremlerini tercih edin.

Çocuk dostu olan güneş kremlerini seçin :Çocuklar biz yetişkinlerden daha fala korumaya ihtiyaç duyarlar.Onlar için güneş kremi seçerken daha dikkatli olun.Çocuklar için alerjik reaksiyonlara neden olan maddeler içerebilirler. Çünkü çocukların derileri daha hassastır.Biraz araştırma yapın ve çocuklar için özel üretilmiş güneş kremlerini satın alın.

Suya ve ter direncine dayanıklı ürünler alın: Suya ve ter direncine dayanaklı ürünler almanız yüksek korumada olmanız bakımından önemlidir.Suya girildiği zaman yada terlendiği zaman koruma etkisini yitirmeyen ürünleri tercih etmelisiniz.

Cilt alerjilerine dikkat: Hassa cildiniz varsa,içinde alkol,kimyasal madde içeren ürünleri satın almayın.Madde listesini mutlaka okuyarak satın alın.

Güneş spreylerinden kaçının: Yukarıda belirttiğimiz gibi güneşten koruyucu spreylerden kaçınmak en iyisidir.Bunları püskürttükten sonra solumaktan kaçının.alerjik reaksiyonlara yol açabilirler.Bu ürünler vücudunda çok fazla kıl olan ve kel noktaları fazla olan insanlar için uygundur.

Güneş kremi vücuda acı vermemeli :Aldığınız güneş kremini kullandıktan sonra,vücuda acı,batma,yanma gibi hisler oluşturup oluşturmadığını kontrol edin.Bu tür ürünleri kullanmayın.

Akneye eğilimli ciltler dikkatli olmalı: Piyasa da su bazlı güneş kremleri bulunmaktadır.Sizde yağlı ve akneye eğilimli bir cilde sahipseniz su bazlı güneç kremlerini kullanın.Bunlar yağ bazlı güneç kremleri gibi cildinizi aşırı parlak göstermez.

Son kullanma tarihine dikkat: Paket üzerindeki son kullanma tarihini mutlaka kontrol edin.Herhangi bir ürün alırken son kullanma tarihine bakmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.Son kullanma tarihi geçmiş bir ürün cildinize zarar verebilir.

Fiyata aldanmayın:Bir güneş kreminin yüksek maliyette oluşu onun iyi olduğu anlamına gelmez.Pahalı markalar yanlış bir güvenlik duygusu ile rahat hissetmenize neden olabilir.Ancak bazı pahalı markalar ucuz olanlar kadar etkili olmayabilir.

Güneş kremi seçmenin püf noktalarını göz önünde bulundurursanız sağlığınızı tehlikeye atmamış olursunuz ve cildiniz güneşten tam olarak korunur.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar" Yorumları

Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf...
Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları, Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı...

Haberi Oku