Karın Germe:
Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatının, yapılış amacı genelde karın bölgesinde yer alan, fazla derinin ortadan kalkması, yağ dokusunun alınması ve karın duvarının gerilmesidir. Kişilere uygulanan bu operasyon da sarkan karınlar gerginleştirilerek düzelttirilir.

Kimlere Yapılır?

Genellikle bu operasyon diyet ve egzersizle giderilemeyen yağ sorunu ve deri gevşekliği olan kadın ve erkeklere uygulanılır. Karın germe operasyonundan en çok faydalanan kişiler doğum yapmış ve sarkıklığa uğramış kişilerdir. Çeşitli kas gevşekliği ve vücudun elastikiyetini kaybetmiş olması kişileri bu ameliyata yönlendirmektedir.

Kişilerin zayıf olması ve karın bölgesinde zayıflıktan meydana gelen sarkma ve çatlaklıkların oluşmuş olması halinde karın germe ameliyatı uygulanmaktadır. Bu durum ameliyattan faydalan kişilerin sadece kilolu kişililer olmadığını gösterir. Yani karın germe operasyonu sadece kilosu olan kişilere uygulanmamaktadır. Beraberinde zayıf olan kişilerde bu ameliyattan faydalanabilmektedir.

Karın germe estetiği bahçelievler escort denildiğinde, genelde kişilerin aklına ilk olarak kadınlar gelmektedir. Nedeni ise, kilo almaya meyilli olmaları, doğum yapmış olmaları olarak sıralanabilir…

Risk faktörü;

Karın germe ameliyatı her yıl binlerce kişiye uygulanmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ancak deneyimli olan bir plastik cerrah ile yapılması halinde sonuçlar daha başarılı olabilmektedir. Karın germe operasyonunda enfeksiyon ve bölgede kan toplanması gibi durumlar çok seyrek görülmektedir. Eğer bölgede enfeksiyon belirmiş ise yara temizliği ve antibiyotik kullanımı ile iyileştirilmesi mümkündür. Ameliyat sonrasında mümkün oldukça fazla hareketsiz kalmamaya özen gösterilmelidir. Gün boyu hareketli ve kanın pıhtılaşmasını önlemek için aktif olmak gereklidir. İyileşme sürecinin aksamaması için bir takım zararlı alışkanlıklar bırakılmalıdır. Örneğin sigara ve alkol ameliyat sonrasında bölgenin iyileşme sürecini esnetebilen bir durumdur. Mümkün oldukça zararlı alışkanlıklar bırakılmalı veya en aza indirilmelidir. Hatta ameliyat öncesi sigaranın bırakılmalısında fayda vardır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Karın Germe Ameliyatı" Yorumları

"Karın Germe" Kategorisinden Diğer Haberler

Karın Germe Ameliyatı ve Karın Germe Fiyatları
Karın Germe Ameliyatı, Karın germe ameliyatı sonrasında yara izi kalır mı? Karın germe ameliyatı fiyatları...

Haberi Oku