Kadınlar:
Kadınlar İçin Pratik: Anne Sütünü Arttıran Besinler

ANNE SÜTÜNÜN ARTMASI İÇİN STRESTEN UZAK DURMAK GEREKMEKTEDİR

Bebeğine besin vermek isteyen kadınlarımız bazen bu konuda zorlukla karşılaşabilir. Besin olarak anne sütü yeterli gelmeyebilir. Süt oluşumunun azalmasına neden olan olaylardan en büyüğü annelerin strese girmesidir. Strese girmenizi en çok sağlayan bir diğer konuda bebeğin doymayacağını düşünerek telaşa girmenizdir. Bu sayede strese girmiş oluyorsunuz. Stres, telaş vb. nedenlerden kendinizi uzak tutmalısınız. Bundan sonraki kısımlar ise basit yediğiniz yemeklerin süt arttırma oranlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebeğinize süt ile gidecek baharatlardan ve acıdan bir müddet boyunca uzak durmalısınız. Yediğiniz veya aldığınız her besinden sonra dinlenmeniz gerektiğini unutmamalısınız ve anne sütünü arttıran besinler tercih sebebiniz olmalı. Bu oranı sağlarken ise kaliteli bir süt sağlamak istiyor iseniz bebeğinize su içme aralıklarınızı yoğunlaştırmanız gerekli. Günlük en az almanız su miktarı 2.5 litre olmalıdır. İçeceğiniz meyve suları suyun özünü sağlamadığı için su içtim diye birlikte değerlendirmeye almayınız.

Anne sütünü arttıran besinler arasında başlıca en önemlileri yeşil sebzeler olmalıdır. Yeşil sebzeler ile hazırlamış olduğunuz bir çorba hem bebeğinize hem de size güçlü ve iyi bir vitamin deposu olacaktır. Günlük olarak beslenme şeklinizi düzenlemelisiniz. Ve bu öğünleri hiçbir şekilde atlamamalısınız. Havuç, sarımsak, yulaf ezmesi, yeşil fasulye, roka, rezene, kuru soğan, hurma, kıvırcık salata, tere, taze üzüm, evde yapılmış komposto, pirinç unundan hazırlanmış çorbalar, pancar diye listelememizde bir sakınca yok. Bu almış olacağımız besinler sonucunda etki etmesi için stresten uzak durarak vücudumuzun sindirmesini bekleyerek meme kanallarının beyniniz tarafından uyarılmasını beklemeniz gerekecektir. Bu saydıklarımız arasında rezene hem bebeğinizi hem de sizi rahatlatıcı bir özelliğe sahip olmasından dolayı sıklıkla kullanmanızda fayda vardır. Bunların haricinde besinlerin içerisinde veya sonrasında almış olduğumuz kimyon sütü arttırarak hem de gaz oluşumun önüne geçecektir.

Anne sütünü arttıran besinler arasında en önemli öğün ise kahvaltıdır guzellikhaber.com olarak önerimiz asla unutulmaması ve atlanmaması gerekir. Kahvaltınızda tüketmiş olacağınız peynir ve süt sütünüzün kalitesini arttıracak ve çoğalmasına neden olacaktır. Bunların yanı sıra yağ olarak hakiki zeytinyağı tercih edilmelidir. Bunun nedeni sindirimi kolaylaştırarak sütün verimliliğini arttırmaktadır. Sütünüzün protein ve vitamin içermesi için yemeklerinizde beyaz et tüketimine fazlası ile yer vermeniz gerekmektedir. Beyaz et vücudunuz için protein ve vitamin kaynağı olduğu için bolca tüketmenizi de tavsiye ederiz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kadınlar İçin Pratik: Anne Sütünü Arttıran Besinler" Yorumları

"Kadınlar" Kategorisinden Diğer Haberler

Kadınlar 2016'ya Yeni Bir Trend ile Başladı!
Kadınlar 2016 yılına yeni bir trendle girdi. Bu trendin adı kadınlar arasında hızlıca yayılan evde dudak...

Haberi Oku