Kredi Kartı Borçlularının Sayısı Giderek Artıyor

Türkiye'de kredi kartı borçlularının sayısı giderek artıyor...

TBB (Türkiye Bankalar Birliği ) 'nin istatistiklerine göre, kredi kartı borcu nedeniyle 1 milyon 236 bin insan yasal takibe alınmıştır.

TBB (Türkiye Bankalar Birliği) Risk Merkezi, negatif vasıflı bireysel kredi ve kredi kartı 2015 yılı Kasım ayı hazırlanan istatistik verilerine göre; bireysel kredi ya da bireysel kredi kartı borcu nedeniyle yasal izlenmeye alınan insanların sayısı geçen yılın ilk on bir ayına nazaran yüzde 3 arttı. Yasal izlenmeye alınan toplam insan sayısı 2015 yılının ilk on bir ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 arttı ve bu sayı 1 milyon 236 bin e ulaştı.

Aynı yıl zarfında birden çok yasal takibi olan bireyler bir defa sayılarak toplanan istatistiklere düzenli bakıldığında; bireysel kredi borcu sebebiyle yasal izlenmeye alınmış birey sayısı geçen yılın ilk on bir ayına nazaran yüzde 10 niceliğinde arttı ve 2015 yılının ilk on bir ayında bu sayı 670 bin kişiye ulaştı. Bireysel kredi kartı borcu sebebiyle yasal izlenmeye alınan birey sayısı ise aynı dönemde yüzde 2 niceliğinde hafifleyerek 925 bin kişi oldu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Kredi Kartı Borçlularının Sayısı Giderek Artıyor" Yorumları

"İş" Kategorisinden Diğer Haberler