İğne İplikle Yüz Germe:
İğne İplikle Yüz Germe

Son dönemde hayatın pek çok alanında olduğu gibi estetik operasyonlar konusunda da bir hızlanma ve pratikleşmenin mevcut olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Cilt germe, gençleştirme gibi uygulamalar için bıçaklı bir operasyon geçirmekten çekinen ya da bu tarz uygulamaların gerektirdiği dinlenme süresini sağlayamayacak olan kişiler tarafından ameliyatsız estetik operasyonlar olarak adlandırılan uygulamalar giderek daha fazla tercih ediliyor. Uzmanlar tarafından yüz askılama olarak da adlandırılan iğne iplikle yüz germe de bu tarz uygulamalar sınıfına giriyor. Ülkemizde yaklaşık son 10 yıldır yapılan bu uygulama özellikle yüz bölgesindeki sarkmalardan şikâyetçi olanların yardımına koşuyor.

İple yüz germe işlemi bıçak kullanılmayan diğer estetik operasyonlardan biraz daha farklı özellikler sergiliyor. Özellikle bu işlem yaş durumuna bakılmaksızın yüzündeki sarkma ve form kaybından şikayetçi olan herkese en fazla 1 saat süren bir seansla uygulanabiliyor. Oldukça pratik ve acısın olan bu yöntemin en önemli artısı kişinin uygulama sırasında tamamen uyanık olup işleme müdahale edebilmesi. Örneğin yerleştirilen iplikler gerilirken şakak bölgesinin fazla gergin durduğunu fark eden kişi aynı anda uyarıda bulunarak istediği ölçüde gevşetme yapılmasını sağlayabiliyor ya da kaşlarının bir parça daha kalkık duruma getirilmesini isteyebiliyor. Yöntemin tek dezavantajı olarak ise aşırı derin kırışıklıklarda ve yoğun sarkmalarda etkili olmaması. İple yüz germe işlemi daha ziyade yaşam şeklinden dolayı yüzünde hafif bir yorgunluk ya da çökmüşlük ifadesi olan kişilerde işe yarıyor. Yöntem sayesinde yüz daha dinç ve dinlenmiş bir görünüme kavuşabiliyor. Ancak ömür boyu aşırı mimik kullanımı nedeniyle oluşmuş derin kırışıklıklar veya yaşlanmanın tetiklediği şiddetli sarkmalar için botoks, dolgu, altın iğne tedavisi gibi farklı çözüm yollarına başvurmak gerekebiliyor.

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi için bir hastane ortamında bulunmak şart değil. Uygulama sertifikalı bir uzman tarafından muayenehane ortamında da yapılabiliyor. Burada önemli olan nokta ise uygulama yapılan mekânın ve kullanılan araç gereçle ekipmanın yeterince temiz ve uygulamayı yapacak kişinin profesyonel olduğundan emin olunması. Bu şartlar sağlandığında işlem tüm yüz için bir saat gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor ve kişi işlemin hemen ertesinde makyaj yapıp günlük hayatına dönebiliyor.

Tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar açısından da iğne iplikle yüz germe uygulaması oldukça avantajlı bir uygulama. Lokal anestezi altında yapılan işlemden sonra ciltte belirgin bir kızarıklık ya da ödem oluşumuna rastlanmıyor, ancak yine de bir hasta sonunu evde yüzü dinlendirerek geçirmek tavsiye edilebiliyor. Bunun dışında tedaviyi izleyen ilk bir hafta boyunca yüze aşırı baskı yapmaktan ve yüz üstü yatmaktan kaçınılması öneriliyor. Tedaviden sonraki bir ay boyunca ise mimikleri aşırı yoğun kullanmamaya dikkat ederek cilde kendini yenileme şansı verilmesi gerekiyor. Bir aylık hafif bir dinlenme süresinden sonra ise hem işlemin sonuçları daha da belirginleşiyor, hem de kişi hiçbir sıkıntı yaşamadan eski mimik ve hareketlerine dönebiliyor. Deri altına yerleştirilen özel iplikler zaman içinde tamamen kaybolduklarından uygulamanın tercihen aynı uzmanın gözetiminde ihtiyaç duyuldukça tekrarlanması gerekebiliyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"İğne İplikle Yüz Germe" Yorumları

"İğne İplikle Yüz Germe" Kategorisinden Diğer Haberler