Bütün cilt tiplerinin bakıma ve korunmaya ihtiyacı vardır ama hassas ciltler söz konusu olduğunda daha da dikkatli ve özenli davranmak gerekir. Bu tip ciltler tahrişe meyilli olur, kolayca kızarırlar; küçük bir hataya sıkıntı yaratacak derecede alerjik reaksiyon verebilirler. Dolayısıyla hassas cilt için kozmetik seçerken çok dikkatli olmalısınız. Başkalarının önerileri doğrultusunda hareket etmeyin, öneriyi yapan kişi de hassas ciltli olsa bile; ne olur, ne olmaz. Sıklıkla ortaya çıkan ciddi bir cilt hassasiyeti söz konusu ise bir dermatologla görüşün.

Bilinen, saygın kozmetik markaları hassas ciltlere yönelik temizleyici, yatıştırıcı, koruyucu, yaşlanma karşıtı ürünler üretiyorlar. Seçim yaparken rastgele markaları değil güvenilir markaları tercih edin. Bu herkesin dikkat etmesi gereken bir şeydir ama başkalarının 1 dikkatine karşı siz 2 dikkat etmelisiniz; çünkü göreceğiniz zarar onların göreceğinden büyük olabilir.

Belli bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullandığınız ürünlerin o maddeyi barındırmadığından emin olun.

Alacağınız ürünleri önceden test edebiliyorsanız bunun büyük faydası olur. İyi bir markanın ürünü bile cildinizi tahriş edebilir, bunu unutmayın. Hevesle ve bütçenizi zorlayarak kaliteli bir ürün alırsınız, ekstra hassas bir teniniz olduğu için işinize yaramazsa olan sadece paranıza olmaz, oluşan hasarı gidermek için ayrıca uğraşmanız gerekir. Guzellikhaber.com - Böyle sıkıntılı şeyler yaşamanızı istemeyiz.

Organik kozmetik ürünler sizin için iyi bir alternatif olabilir ama onları bile içeriğini araştırmadan almayın. Kremlerden sabunlara, oradan makyaj malzemelerine kadar her bir kozmetik ürünü titizlikle seçmelisiniz. Bu eğlenceli bir şey değil, farkındayız, ama dikkatli olmadığınız takdirde yaşayacağınız sıkıntılar da pek eğlenceli olmayacak. Önceden tedbir almak en iyisi, öyle değil mi?

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Hassas Ciltler İçin Kozmetik Seçmenin Püf Noktaları" Yorumları