Güzellik:
Son Moda Güzellik

Daha genç görünmek ama daha az acı çekmek mi istiyorsunuz, saçlarınız çok mu yıpranıyor, tırnaklarınızla başınız dertte mi? Hepsinin çözümü var. İşte son güzellik trendleri

Sağlıklı saçlar için ne yapmalı? Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

SAÇ boyamak için kuaföre gitmeye gerek yok... Ne var ki bir süre önce kadar içinde amonyak ve birçok kimyasal barındıran saç boyalarından başka alternatifimiz yoktu. Şimdiyse gücünü yağdan alan saç boyaları evde kullanımlar için ideal. Ayrıca saçlarınız için yıpranmayı ve yaşlanmayı önleyici yeni ürünler yolda. Daha genç görünen saçlar için geliştirilmiş kür serileri saç tellerinin kalınlaşmasını hedefliyor.

Pantene Expert Collection Age Defy içerdiği kafein, B3 ve B5 vitaminleriyle saçların uzamasını da sağlayacak.

Toksinsiz botoks

TAM botoksa alıştık derken şimdi de "frotoks'la" tanışacağız.Aslmda gerçek adı lovera ama frotoks olarak biliniyor. Tıpkı botoks gibi iğneyle uygulanıyor ve sinirleri geçici olarak uyutuyor.Aslına bakarsanız frotoks, ağrı ve acıyı azaltmak için geliştirildi ne var ki, kırışıklıkları da hapsettiği farkedilince kullanım alanı biraz daha arttı. Frotoksu botoksdan ayıran bir diğer özellik ise cilde 10 gün sonra değil hemen nüfuz etmesi. Türkiye'de yeni yılla beraber uygulanmaya başlayacak olan frotoksun botoks kadar etkili olup olmadığıysa bilinmiyor.

Esnek tırnaklar

EVDE yapılan takma tırnaklar demode oldu. Şimdi sadece bu işin yapıldığı özel salonlar faaliyet gösteriyor. Takma tırnakların hem riski az hem de kullanımı kolay. Ama şimdi bu riski en aza indiren esnek tırnaklar çıktı. Jel halinde olan esnek tırnaklar hem daha gerçekçi, hem de daha dayanıklı ve en önemlisi de yapıştırıcısı kendi tırnağınıza zarar vermiyor. Bu esnek tırnaklar sıkça karşımıza çıkacak.

Doğal görünüm

BU yıl makyaj küpünden çıkmış gibi dolaşmak out. Cildiniz parlak ve bakımlı görünsün ama doğal olsun. Tek ton rujdan kaçırtın. Öyle ki rujunuzu dağınık bir şekilde dudaklarınıza yayın ve hafif parlatıcı ile ışıltı verin. Buğulu gözler ön planda, esas olan ise zarif görünmek...

İpeksi ve yumuşak bir görünüme kavuşabilirsiniz

Satenimsi görünüm için temiz ve bir cilt şart

Moda dünyasında makyaj trendlerine yön veren ve New York, Paris, Milano ve Paris gibi dünyanın en önde gelen moda haftalarında profesyonel makyaj sanatçılarının birincil tercihi olan M.A.C Kozmetik her sezon moda haftalarında yarattığı yeni makyaj tasarımlarından ilham alarak sezonun trendlerini belirlemekte.

Öncelikle sezonun ten makyajı trendinden başlayabiliriz. Ten, makyajın en büyük kısmını oluşturduğu için en çok özeni bu kısma ayırmanız yerinde olacaktır. Bu sezonun trendine bakarsak, matlıktan uzak, pürüzlerinden özenle arındırılmış ve iyi nemlendirilmiş gibi bir sonuç oldukça revaçta. Bunu satenimsi bir doku olarak da tanımlayabiliriz. Öncelikle cildinizi ipçe temizlemeli ve yoğun nemlendirmelisiniz. Nemlendirme için M.A.C'in mineralli serisinden nemlendirici jel kullanılabilir.

Astar görevi

Cilt bakımı sonrasında direkt fondöten uygulamasına geçmek-tense M.A.C'in ünlü makyaj bazlarından deneyebilirsiniz.

Satenimsi dokuyu vermek için yeni fondöten serisi Mineralize Moisture SPF15'ten uygun bir tonu kullanabilirsiniz. Uygulamayı yaparken daha homojen bir sonuç için 187 no'lu duo fibre fırçayı kullanabilirsiniz.


MAKYAJ TÜYOLARI

• Makyajını kimselere bırakmayan Muazzez Ersoy, önce muhakkak nemlendiricisini sürüyor. Fondötene geçmeden önce makyaj bazı uyguluyor.

Bu aynı zamanda fondötenin gözenekleri kapatmasını engelliyor.

• Fondöteni sürdükten sonra sıra geliyor pudra ile fondöteni sabitlemeye... Bunun için büyük bir fırça kullanan Ersoy, daha sonra allığını sürüyor.

• Kirpiklerine çok önem veren Ersoy, kendi kirpiklerine rimel sürmüyor. Tek tek taktığı takma kirpikleriyle güzel gözlerinin çerçevesini çiziyor.

• Yıllardır kendisiyle özdeşleşen makyajında artık ustalaşan Muazzez Ersoy, far için de fırça kullanmadığını özellikle belirtiyor. Ersoy, renk geçişlerini elleriyle yapıyor.

• Gözlerinin üstüne eye-liner'ı büyük bir ustalıkla çeken Ersoy, gözlerinin altını da açık kahverengi kalemle belirginleştiriyor.

• Son aşamada dudaklar var. Önce dudak kalemiyle çerçeveyi çizen Ersoy, son olarak makyajının tonlarındaki rujunu sürerek akşam için hazır olduğunun sinyalini veriyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Son Moda Güzellik" Yorumları

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik onların geçim kaynağı... Güzel oldukları tüm dünya tarafından kabul edilen ünlü yıldızlar...

Haberi Oku