Güzellik:
Güzellik için Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın!

Bakımlı olmak, güzel ve genç görünmek, aynaya baktığında pürüzsüz bir cilt, pırıl pırıl saçlar ve ince bir vücut görmek herkesin istediği bir şey. Fakat güzellik için bilinçsiz yöntemler uygulamak, yanlış ürünler kullanmak sağlığınızın bozulmasına sebep olabilir. Örneğin zayıflamak için yapılan ve çoğu insanı tek tip beslenmeye yönelten şok diyet uygulamaları insanlara ciddi zararlar verebiliyor. Üstelik bu tarz diyetlerle kilo vermeyi başaran insanların büyük kısmı diyeti bıraktıktan sonra verdikleri kiloları geri alıyorlar. Yani hem amacınıza ulaşamamış, hem de bünyenize zarar vermiş oluyorsunuz. Üstelik bunlar bazen ağır zararlar olabiliyor.

Bakım ürünleri ve makyaj malzemesi seçerken yapılan hatalar da güzelliğin düşmanları arasında yer alıyor, evet, güzellik amacıyla alınmalarına karşın. Organik sertifikalı ürünleri tercih etmekte fayda var fakat bunlar bütçenizi zorlayabilir. Bu durumda da fazla kimyasal madde içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Giderek daha çok rağbet gören doğal bakım ürünlerine de dikkat etmelisiniz, bu tip ürünlerin de hepsi kaliteli ve saf değil. Aldığınız ürünlerin son kullanma tarihlerinin geçmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Hızlı bir sirkülasyonun olduğu yerlerden alışveriş yapmakta fayda var, çünkü böyle yerlerde ürünler daha çabuk tükenir ve yerlerine yenileri gelir.

Cilt tipine uygun ürünler kullanmak herkesin yapması gereken bir şeydir ama hassas cilt yapısına sahip kişiler bu konuda ekstra dikkatli olmalıdır. Alerjik bir cildiniz varsa hassas ciltlere özgü ürünleri kullanın ve ilk defa kullanacağınız bir ürünü önce dirseğinizin iç kısmına sürerek test edin. Ürün sizde olumsuz bir reaksiyon uyandıracaksa bu 2 – 3 saat içinde belli olacaktır.

Güzellik sağlayacakları vaadiyle piyasaya sürülen bütün ürünler parlak sözlerle pazarlanır. Saç ve cilt bakım ürünlerini seçerken sadece güzel sözlerin etkisinde kalarak hareket etmeyin. Ürünün içeriğini inceleyin, sizin için uygun olduğundan ve çok fazla kimyasal madde içermediğinden emin olun. İnternetteki kullanıcı yorumlarını okuyup gerçek kullanıcıların o ürün hakkında neler düşündüğünü öğrenin. Fiyatı fazla ucuz olan ürünlere kuşkuyla yaklaşın. Bütçenizi zorlamak istemezsiniz tabii, ayrıca en pahalı ürünler en iyi sonuçları verecek diye bir şey yoktur. Çok yüksek fiyatların sebebi sadece ürünün şahane içeriği değildir; reklam giderleri, markanın karizması vb. unsurlar da fiyata yansır. Fakat yüzünüze, saçınıza, vücudunuza süreceğiniz bakım ürünleri belli bir kaliteye sahip olmalıdır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Güzellik için Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın!" Yorumları

Misafir Avatar
Simge Alayurt 3 yıl önce

bu haberden sonra artık daha çok dikkat etmeye başladım herşeye. teşekkürler.

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik onların geçim kaynağı... Güzel oldukları tüm dünya tarafından kabul edilen ünlü yıldızlar...

Haberi Oku