Güzellik:
Güzellik İçin Domates

Domatesle ilişkiniz ne durumda? Fazla bir samimiyetiniz yoksa kendisiyle daha yakın, daha ciddi bir beraberlik kurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü gerek domates yemek, gerekse cilde domates maskesi uygulamak güzellik açısından çok işe yarıyor.

Domatesi güzelleştiren besinler gıdalar listelerinin hemen hepsinde görebilirsiniz. Bu kırmızı, canlı ve parlak görünümlü bitkiyi hem yemeli, hem de bir doğal bakım ürünü olarak cildinize sürmelisiniz; böylece içeriğindeki likopen maddesinden her açıdan yararlanmış olursunuz. Likopen rengi pembe  - kırmızı tonlarında olan birçok gıda maddesinin içeriğinde bulunan popüler bir madde, ismini duymuş olabilirsiniz. Güçlü bir antioksidan olan bu cilt dostu madde cildi güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden ve erken yaşlanma belirtilerinden koruyor. Domatesi çorba olarak için, salçasını kullanın, yemeklere – salatalara ilave edin, üstünde biraz sızma zeytinyağı gezdirdikten sonra tüketin; bunların hepsi güzellik için faydalı şeyler. Domates tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz ama, başta da söylediğimiz gibi; kendisiyle kısa süreli değil sağlam ve devamlı bir ilişki kurmalısınız. Bunun ödülü cildinizin parlaklığını, canlılığını, gençliğini ve yumuşaklığını uzun süre koruyabilmeniz olacak.

Domates cilt lekeleri, sivilceler ve siyah noktalarla mücadelenizde de en büyük yardımcılarınızdan biri. Cildinizde hain, sevimsiz bir sivilce çıkacak gibi mi geliyor size; o noktaya bir parça domates salçası sürerseniz sivilceniz daha çabuk iyileşecek ve verdiği ağrı da azalacaktır.

Güzellik için arada bir peeling yapıyorsunuzdur herhalde. Domatesin hafif bir peeling etkisi de var, biliyor muydunuz? Bu etkiden faydalanmak için 1 dilim domatesi hafif hareketlerle yüzünüzde gezdirin ve 10 – 15 dakika bekleyin. Bu sürede domatesin içeriğindeki faydalı maddeler cildinize iyice işleyecektir. Sonra da ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Cildiniz kuruysa aynı uygulamayı üstünde biraz zeytinyağı gezdirilmiş domatesle yapın.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Güzellik İçin Domates" Yorumları

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik onların geçim kaynağı... Güzel oldukları tüm dünya tarafından kabul edilen ünlü yıldızlar...

Haberi Oku