Güzellik:
Güzellik Hataları

Güzellik Hataları; Kadınlar daha çekici, genç ve güzel görünmek için uğraş veriyor, para ve zaman harcıyorlar. Fakat bu uğraşlar her zaman iyi sonuç vermiyor. Bunun sebebi bilinçsizce yapılan bazı güzellik hataları. Aşağıda yazdığımız yanlışları yapmaktan kaçınırsanız zamanınız ve paranız ziyan olmaz, ayrıca saçlarınıza ve cildinize de zarar vermemiş olursunuz. Evet, kadınların yaptığı güzellik hataları bazen buna da yol açabiliyor. İşte kaçınmanız gereken bazı uygulamalar.

Cilt sorunlarının epeyce bir kısmı cildin yeterince temizlenmemesinden dolayı oluşuyor. Makyajı çıkarmadan uyumak, zararları hemen herkes tarafından bilinmesine karşın sıklıkla yapılan bir hata. Bu konuda ‘1 kereden bir şey olmaz’ düşüncesini bile reddetmeye çalışın ve yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Sabahleyin bütün gözenekleri tıkanmış bir ciltle uyanmak istemezseniz tabii.

Saçlarınızı her zaman atkuyruğu yapıyorsanız bundan vazgeçmenizde fayda var, hele ki tepeden ve sıkı bir kuyruk yapıyorsanız. Bu modeli seviyor olabilirsiniz, size çok yakışıyor da olabilir fakat devamlı atkuyruğu yapmak kırıkların ve saç dökülmesinin artmasına sebep olur. Saçınızı toplamayı seviyorsanız bunu bazen başka şekillerde yapın; örneğin gevşek bir biçimde enseden tutturabilir veya topuz yapabilirsiniz.

Makyaj fırçalarınızı haftada en az 1 kere temizleyin ki üstlerinde sivilce oluşumuna, deri lezyonlarına yol açabilecek bakteriler birikmesin.

Yanlış olduğunun neredeyse herkes tarafından bilinmesine rağmen yapılan güzellik hatalarından biri de sivilceleri sıkmaktır. Dayanın, sıkmayın! Tam sivilcenizi sıkmak üzere harekete geçtiğiniz zaman kendinize şunu söyleyin: ‘Sıktığım bu sivilce bana yeni sivilceler olarak geri dönebilir.’

Anahtar Kelimeler
MakyajGüzel Görünmek
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Güzellik Hataları" Yorumları

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik onların geçim kaynağı... Güzel oldukları tüm dünya tarafından kabul edilen ünlü yıldızlar...

Haberi Oku