Güzellik:
Genç Kızlara Güzellik Önerileri

Genç kızlar güzellik konusunda orta yaşlı kadınlar tarafından kıskanılır genelde, pırıl pırıl bir cilt parıldayan sağlıklı saçlar ve hızlı çalışan bir metabolizma.. Gençliğin getirmiş olduğu avantajlar bunlar ancak önemli olan bu avantajın değerini bilebilmek. Genç kızlar, aslında herkesin bildiği fakat çoğu zaman uygulanmayan etkili güzellik önerileri ile cildinizin canlılığını ve güzelliğinizi kalıcı hale getirebilirsiniz. Emin olabilirsiniz, orta yaş grubunda yer alan kadınlar geçmişe dönebilseler aşağıda yer verdiğimiz tüm güzellik önerilerini bir bir uygulayacaklardır.


Güneş ışınlarına karşı korunun

Güneşli günleri hepimiz severiz, özellikle tatil sezonunda güneş kum ve deniz paha biçilmez bir keyif. Ancak unutmamak gerekir ki, güneş ışınlarının cilt üzerine yaratacağı bir çok farklı olumsuz etki bulunuyor. Mesela cilt lekeleri ve çeşitli cilt kırışıkları zararlı güneş ışınlarına bağlı olarak ortaya çıkar. Uzmanların deyimi ile devam edece olursak Uva, Uvb güneş ışınları kolajen adı verilen liflere zarar verir ve cilt üzerinde bir takım ince çizgilerin ve kırışıkların oluşmasını sağlar. Bu nedenle sıcak günlerde ve özellikle sıcaklık oranlarının tehlikeli boyuta ulaştığı günlerde güneş ışınlardan korunmak için koruyucu güneş kremleri ve koruyucu karışımlar kullanılmalıdır. 

Sağlıklı beslenmek şart!

Gençken metabolizma hızlı çalışır ve hızlı şekilde hücre yenilenmesi yaşanır, ancak bu her zaman bu şekilde gitmeyecek, yaşlanma etkileri arasında metabolizmanın yavaşlaması söz konusudur. Aynı zamanda metabolizma yavaşlaması beslenme alışkanlığı ile ilgilidir. Hangi yaş grubu olursa olsun düzenli ve sağlıklı beslenmek şart. Gençken sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek orta yaşlarda büyük yarar sağlayacaktır. 

Her fırsatta su iç

Bir çok uzmanın ortak görüşü gün içinde vücudun ihtiyaç duyduğu suyun fazlasını tüketilmelidir. Susuzluk hissedildiğinde değil, aklınıza geldiğinizde bir bardak su içmenin hiç bir zararı yok, aksine bir çok yararı var. Gün içinde bol bol su içmek nelere iyi gelir, en önemli sorunlardan biri olan idrar yolu enfeksiyonunun önüne geçer. Aynı zamanda böbrek hastalıkları için bol bol su içerek kendinizi koruyabilirsiniz. 

Sağlıklı ve güzel gülüşler !

Gençliğin verdiği güzelliği her anlamda korumak gerekiyor, bu anlamda diş sağlığı listenin başında yer alan unsurlardan biri. Güzelliğinizi etkileyen ve insanlar üzerinde ilk izlenim bırakacağınız gülümsemeniz olacaktır. Ağız sağlığı erken yaşta dikkat edilmesi ve alışkanlık haline getirilmesi gereken önemli bir konu. Düzenli bir diş bakımı ve düzenli dişçi kontrolleri sağlıklı dişler ve mutlu gülümsemeler için dikkat etmeniz gereken bir konu. 

 
Cildini nemlendir.

Genç ve güzel bir görünüm için sağlıklı bir cilt gerekir öncelikle, buda düzenli olarak cildi nemlendirmek anlamına geliyor. Bahsettiğimiz sadece gece yatarken yüzünüze sürdüğünüz bir nemlendirici krem değil, tüm vücudunuzu düzenli olarak, ihtiyaç duyduğu kadar nemlendirmek. Yeterli nem oranına sahip bir cilt daha parlak ve daha sağlıklıdır. 

Makyaj temizliği

Yüzünüzün doğal parlaklığını ve sağlığını yitirmesini istemiyorsanız gece yatmadan mutlaka gün içinde tazelediğiniz makyajınızı silmelisiniz. Bunun için çeşitli makyaj temizleyicileri ve yüz bakım kremleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise yüz bakımında kullandığınız kozmetik ürünlerinin nemlendirici içermesi gerektiğidir. 

Sağlıklı saçlar için..

Sağlıklı ve güçlü saçlara sadece gençken değil, hayatınız boyunca sahip olabilirsiniz. Bunun için mutlaka saç yapınıza göre bakım seçmeli ve bunu düzenli olarak yapmalısınız. Saçlarınızı yakacak ve kırılmasına yol açacak uygulamalardan kaçınmalı, vitaminli ve proteinli saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Özellikle bilmediğiniz ve güvenmediğiniz saç bakım ürünleri kullanıp saçlarınızı ziyan etmeyin. 

Anahtar Kelimeler
GüzellikDoğal Bakım
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Genç Kızlara Güzellik Önerileri" Yorumları

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik onların geçim kaynağı... Güzel oldukları tüm dünya tarafından kabul edilen ünlü yıldızlar...

Haberi Oku