Güzellik:
Cilt Güzellik Sırları

Cildiniz istediğiniz kadar gergin, sağlıklı ve parlak görünmüyor mu? Cilt lekeleri sizin için sürekli bir sorun mu? Bunun sebeplerinden biri ona yeterince iyi bakmamanız olabilir mi acaba? Ciltte ilerleyen yılların etkileri görülecektir elbette; fakat bu etkiler özenli bir cilt bakımı programı uygulayanlarda daha az görünür. Aşağıda güzel bir cilde sahip olmanızı ve daha genç görünmenizi sağlayacak bazı cilt güzellik sırları vereceğiz. Bu sırlar arasında yapmanız gereken şeyler de, kaçınmanız gereken cilt bakımı hataları da bulunuyor. Bu bilgilerden faydalanarak kendinize daha bilinçli, daha verimli sonuçlar veren bir cilt bakım programı hazırlayabilirsiniz.

Beslenme önerileriyle başlayalım. Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız taze mevsim sebze ve meyvelerinden bolca tüketmeniz gerekiyor. Yeterince su içmeyi ve mevsim balıklarından yemeyi de unutmayın. Vücudumuzun bütün besin gruplarına ihtiyacı vardır fakat bu besinlerin dengeli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Bu konuda bilgi edinip kişisel şartlar çerçevesinde beslenmek (Yaş, hayat tarzı vb.) sadece sağlıklı olmanıza yol açmaz, güzelliğinize de katkı yapar. Hem de ciddi bir katkı.

Asla ve asla makyajı yatmayın. Siyah noktaların ve sivilceler gibi ve sonrasında oluşan cilt lekeleri, sivilce izlerinin bir kısmı ciltte kalan makyaj artıkları yüzünden oluşur. 40 yılın başında makyajlı uyuyorsanız bu bir sorun olmayabilir. Fakat bunu alışkanlık haline getirirseniz cildinizdeki çizgiler daha belirgin hale gelecek ve yüzünüzde zamansız kırışıklıklar oluşacaktır.

Sabahları cildinizi suyla ve cilt tipinize uygun bir temizleyici ürünle temizlemeyi hiç ihmal etmemelisiniz. Böylece gözeneklerinizde gece boyunca biriken kirler temizlenecektir. Cilt temizliği için sabun kullanmaktan çekinmeyin, sadece bu konuda doğru seçim yapmaya özen gösterin. PH değeri yüksek olmayan ve nemlendirici içeren sabunları tercih edin örneğin. Su ve sabundan sonra cildinizi kurulayıp bir de tonik sürebilirsiniz. Son olarak guzellikhaber.com olarak önerimiz nemlendiricinizi sürmeyi de unutmayın. Bu işlemleri her gün yapmanız gerekiyor.

Akşam bakımı da cilt bakımı rutininizin ayrılmaz bir parçası olmalı. Gündüzü makyajlı geçirdiyseniz akşam olduğundan yüzünüzü ve boynunuzu su ve sabunla yıkayın. Sonra iyi bir temizleyici losyon veya sütle cildinizin tamamen temizlenmesini sağlayın. Sonra da cilt yapınıza uygun bir nemlendirici sürün.

Cildini güneşten koruyan kadınlar her zaman buna dikkat etmeyen yaşıtlarından daha iyi görünürler. Gençlik döneminde bu konuda fütursuz davranırsanız ilerleyen yıllarda erken yaşlanma belirtileri tarafından ziyaret edilmeniz kaçınılmaz olur. Bu konuya sadece yazın değil diğer mevsimlerde de önem vermelisiniz. Hava çok güneşli olmasa bile cildinizi düşük faktörlü bir ürünle korumaya alın.

Yeteri kadar uyumadığınız gecelerin sabahında pek iyi görünmediğinizi mutlaka fark etmişsinizdir. Bunun sebebi cildin gece uykusu sırasında kendini yenilemesidir. Gereğinden az uyuduğunuz zaman bu yenilenme süreci tamamlanmaz. 8 saat uyumak idealdir. Bu kadar uyumuyorsanız bile 6 saatin altına düşmeyin.

Hava soğuk olsa bile çok sıcak suyla banyo yapmayın. Ayrıca duşta 10 – 15 dakikadan fazla kalmamalısınız. Fazla sıcak su da, banyo da uzun süre kalmak da cildin kurumasına sebep olur.

Haftada 1 günü yoğun bakım günü ilan edin. O gün cildinize ekstra özen gösterin. Cilt tipinize göre bir doğal maske uygulayın, topuklarınızı gözden geçirin, saçlarınıza besleyici doğal yağlarla bakım yapın.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cilt Güzellik Sırları" Yorumları

Yabancı Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik onların geçim kaynağı... Güzel oldukları tüm dünya tarafından kabul edilen ünlü yıldızlar...

Haberi Oku