Cildinizdeki kırışıklıklar ve sarkmalar sizi rahatsız etmeye mi başladı? Yüzünüzdeki sivilce izleri veya başka cilt lekelerinden kurtulmak mı istiyorsunuz? Günümüzün popüler güzellik sağlayıcı uygulamaları arasında bulunan altın iğne yöntemi tam size göre öyleyse. Cildi toparlayan radyofrekans enerjisini fraksiyonel lazer uygulamasıyla birleştiren bu yöntem için ileti gücü yüksek mikro uçlu altın iğneler kullanılıyor. Bu saç teli görünümlü iğneler cilde hiç dokunmadan direkt cilt altına etki ediyorlar. Bu yüzden işlem sonrasında ciltte ne yanıklar, ne de uzun süren kızarıklık ve şişkinlikler oluşuyor. Altın iğne tedavisi için Dr. Yasemin Hızarcı ile görüşebilirsiniz.

Altın İğne Tedavisi

Altın iğnelerin sağladığı gençlik ve güzellik, 1’er ay arayla uygulanan 3 seanstan sonra 1 yıl boyunca devam ediyor. Uygulamanın mantığı şöyle: İncecik altın iğneler aracılığıyla cilt altına verilen ısı enerjisi burada bulunan kolajen ve elastin liflerini uyarıyor, böylece cilt kendini hızla yenilemeye başlıyor. Öyle ki uygulamanın hemen sonrasında kaşlarınızın kalktığını, boyun çizgilerinizin açıldığını ve çene konturunuzun belirginleşmeye başladığını fark ediyorsunuz. Ama esas şaşırtıcı sonuç 21. günde, yani kolajen oluşumu tamamlandığı zaman ortaya çıkıyor.

Şimdi sonuç konusunu biraz detaylandıralım: Altın iğneler sayesinde yüz ve boyun kırışıklıkları fark edilir derecede azalıyor. Göz çevresi ve dudak kenarı kırışıklıkları, kaşların arasındaki ve alın bölgesindeki çizgiler; yüzünüzde canınızı sıkan ne varsa ya olduğundan çok daha az belirgin hale geliyor, ya da ortadan kalkıyor.

Altın iğne tedavisinin güzellik açısından tek faydası cildi gençleştirmesi değil. Cilde lokal anestezi altında uygulanan bu iğneler derin sivilce izlerinin hafiflemesine, hafif izlerin ise kaybolmasına yol açıyor. Cilt çatlakları, kol ve bacaklardaki can sıkıcı sarkıklıklar; hiçbiri altın iğnelere dayanamıyor. Çatlaklar, biliyorsunuzdur; tamamen ortadan kaldırılamıyor, hele derin olanları. Ama fraksiyonel radyofrekans yöntemi sayesinde renkleri düzeliyor ve çapları da daralıyor. Bazen çok hafif çatlakların tamamen kaybolduğu da görülüyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Güzellik İğneleri: Altın İğne Tedavisi" Yorumları