Güzellik Emek İster adlı ilk yazımla sizlerleyim. Güzellik Haber sitesinde yazılarıma devam edeceğim.

Güzel ve çekici görünmek, yaşlılık belirtilerinin cildinizi zamanından önce istila etmesini önlemek, vücudunuzun gevşeyip sarkmasına engel olmak istiyorsanız kendinize her bakımdan özen göstermeniz gerekiyor.
İyi beslenmek, spor yapmak, yeterince su içmek, temiz olmak, saç ve cilt bakımına özen göstermek, vücut tipinize ve diğer özelliklerinize uyan kıyafetler giymek, dik durmak, insanlara karşı nazik davranmak; güzellik kavramına bunların hepsi dahil aslında. Bunlara ve benzer şeylere gösterdiğiniz dikkat güzel görünmenizi ve güzel algılanmanızı sağlıyor.

Fiziksel güzellik bazı insanlarda yaradılıştan gelir. Bazı insanlar doğuştan güzel / yakışıklı, gösterişli, çekicidirler. Fakat görünümlerine özendiğiniz bu insanların bile güzelliklerini sürdürmek için kendilerine bakmaları gerekir. Yoksa ne olur? Doğuştan güzel olma avantajını kaybederler, zamanından önce yaşlanırlar. Şu gibi: Çok güzel bir kadının aşırı yemek yemeye başlayıp çok fazla kilo aldığını veya zayıflama takıntısıyla yemeyi içmeyi kesip bir deri bir kemik birine dönüştüğünü düşünün. Veya cildini güneşe korumadan, pervasızca bıraktığını. Bunların sonucunda artık eskisi artık güzel olmayacaktır, değil mi? Basit örnekler bunlar, evet. Ama olmayacak şeyler değil kesinlikle. Araştırırsanız örnekleri olduğunu görürsünüz.

Günümüzün insanlarının güzellik için yapabilecekleri çok şey, başvuracakları çok fazla yöntem var. Hazır kozmetikler, doğal bakım yöntemleri, estetik operasyon, ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, zayıflama sağlayan tedaviler, peeling uygulamaları, masajlar gibi. Ki bunlar sadece ana başlıklar, altlarında daha pek çok kategori var.
Güzelliği gölgeleyen, görünümü bozan olumsuzlukların hemen hepsine çözüm bulunabiliyor; sivilcelere, siyah noktalara, cilt lekelerine, gebelik çatlaklarına, göz kenarı kırışıklarına, boyun çizgilerine, varislere, sararmış – sağlığı bozulmuş dişlere; her şeye.

Güzellik birçok şeyin bileşiminden oluşan bir bütün aslında. Korumak ve uzun süre devam ettirebilmek için emek vermek gerekiyor. Ve de yaradılıştan gelen güzellik yüzünden fazla büyüklenmemek, bir de hayatla ilgili bütün yatırımları onun üzerinden yapmamak. Hayatın ani sürprizleri güvendiğiniz şeyleri birden alt üst edebilir zira.

Güzel görünmeyi takıntı yapmayın, aklınız fikriniz – işiniz gücünüz bu olmasın. Fakat bunun için gayret gösterin. Başka her şeye boş verin, aynaya baktığında bakımlı ve hoş biri olduğunu görmek insanın kendisine faydalıdır. Morali yükseltir ve güveni arttırır çünkü.

Güzel günler dilerim.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Güzellik Emek İster" Yorumları