Estetik:
Porselen Diş

Dişlerinizin şekil ve yapısından memnun değilseniz veya ağzınızda aşınmış, kırılmış dişler varsa porselen diş yaptırarak bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Estetik görünümlü bir diş kaplama uygulaması olan bu yöntemin en sık kullanılan şekilleri tamamen porselen veya metal destekli porselen kaplamalardır. Fakat metal destekli kaplamalar daha çok arka dişler için tercih edilir, çünkü bu uygulama ön dişlerde estetik durmamaktadır. Uygulamanın ayrıca lamine kaplama ve zirkonyum destekli kaplama olmak üzere başka versiyonları da mevcuttur.

Sorunlu dişlerine porselen kaplama yaptırmak isteyen kişilerin tedavi koltuğundan geçirdikleri süre uzun değildir, sürecin büyük bir kısmı laboratuarda yapılan hazırlıklardır. İlk seansta doktorunuzla tanışırsınız ve ölçü alınır, ikinci seansta dişler kesilir ve tekrar ölçü alınır. Bu aşamada kişinin ağzına geçici dişler takılır. Üçüncü seansta ise dişin üstüne porselen kaplamalar yapıştırılır. Bu durum şartlara göre değişiklik gösterebilir. Sonuçta 1 hafta – 1 ay arasında değişen bir süreçte ve 2 – 4 seanstan sonra laboratuarda hazırlanan dişler hastanın ağzına uygulanır ve tedavi sonuçlanmış olur.

Porselen diş yaptırmayı düşündüğünüz zaman iyi bir diş hekimi ile görüşmeli ve uygulamalar arasındaki farklarla sizin için en doğru olan uygulamanın hangisi olduğu hakkında iyice bilgilenmelisiniz. Farklı uygulamalar görünüm, kalite, estetik, kullanım ömrü ve fiyat açısından farklılık gösterir; bunun yanı sıra porselen diş fiyatları tedaviyi yapacak olan doktorun tecrübesi ve ünü, polikliniğin şartları ve özellikleri gibi kriterlere göre de değişir. Bütçeniz sınırlı olsa bile guzellikhaber.com olarak önerimiz olabildiğince kaliteli bir uygulama yaptırmanız tavsiye edilir, böylece dişlerinizi daha rahat ve daha uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz.

1 veya daha çok dişini bir sebeple kaybetmiş veya dişleri çarpık ve şekilsiz görünen ve tedaviye engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmayan 18 yaşın üstündeki herkes porselen diş yaptırabilir. 18 yaşın altındaki bireylere, kemik gelişimi tamamlanmamış olmadığından bu uygulama yapılmaz.Porselen Diş Çeşitleri

Full Porselen Kaplama: Alt yapısında metal veya başka bir malzeme kullanılmayan, sadece porselenden yapılan dişlerdir. Maliyetleri diğer porselen kaplamalardan yüksektir ve görünüm itibarıyla doğal dişlere yakın ve son derecede estetik görünümlüdürler.

Laminat Kaplama (Laminate Veneer): Estetik sorunları olan diş yüzeyinden çok ince bir yüzeyin kaldırılması ve yerine porselenden yapılan ince, yarı geçirgen bir tabakanın uygulanması şeklinde yapılan bu tedavi yaprak porselen olarak da anılır.

Metal Destekli Porselen Kaplama: Porselenin altına krom – kobalt veya krom – nikel alaşım koyularak hazırlanır. Alt yapıda kullanılan metal mat bir görünüme sahip olduğundan ve diş eti hizasında koyu görünümlü bir hat oluşturduğundan ön kısımdaki dişlere uygulanması tavsiye edilmez.

Zirkonyum Destekli Porselen Kaplama: Alt yapısında beyaz renkli zirkonyum alaşımı kullanılan porselen diş uygulamasıdır. Görünümü doğal dişe yakındır, ışığı yansıtır ve diş eti hizasında metal destekli kaplamalar gibi koyu renkli bir hat oluşturmaz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Porselen Diş" Yorumları

Misafir Avatar
Hidayet gündem 2 yıl önce

Bende dişlerimi porselen yaptırmak istiyorum, ortalama porselen diş fiyatları nedir acaba?

Yaptırdığı Dudak Silikonu Estetiği ile Hayatı...
Yaptırdığı Dudak Silikonu Estetiği ile Hayatı Alt Üst Oldu, Kylie’nin dudak evrimi genç kızlara esin...

Haberi Oku