Estetik:
İmplant Diş

Günümüzün eksilen dişlerin yerine koyulacak en estetik, kaliteli ve rahat alternatifi olan implant diş en basit tanımıyla küçük bir cerrahi operasyonla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Çene kemiğiyle tam olarak birleşmesi için gereken 3 ila 6 aylık süreden sonra implantın üstüne uygun görülen bir protez takılır. Bu süre boyunca doktor hastasının ağzına bir geçici protez takar.

Büyüme ve gelişmesi tamamlanmamış gençlere ve çocuklar için pek tercih edilmemesi bir yana, genel sağlık durumu iyi olan herkesin yaptırabileceği dental implantlar halk arasında vidalı dişler olarak bilinir. Bu yapay diş kökleriyle yapılan tedavi nadir olarak karşılaşılan birkaç durum dışında (Kemik veya bağ dokusuyla ilgili sorunları olanlar, şekeri çok üst seviyede olanlar, yüksek dozda ışın tedavisi almış olanlar) hastaların çok büyük bir kısmında başarıyla sonuçlanmaktadır.

Titanyum veya zirkonyumdan yapılan implant diş aklınıza gelebilecek her türlü diş kaybı için yaptırabileceğiniz bir uygulamadır. 1 veya birkaç dişiniz eksik olsa da, ağzınızda hiç diş kalmamış olsa da bu tedaviyi yaptırabilirsiniz. Yalnız, çene kemiğinizin kalınlığı ve yüksekliği implant için yeterli seviyede değilse önce bu bölgenin çeşitli işlemlerle implanta uygun hale getirilmesi gerekir.

İmplant fiyatları kullanılacak malzemelerin markası ve kalitesi, operasyonu yapacak olan diş hekiminin namı ve tecrübesi, hastanın hikayesi ve çene yapısı, polikliniğin özellikleri gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Yine de aşağı yukarı bir fikir edinmek isterseniz 1 adet implant için 1.000 lira civarında bir tutarı gözden çıkarmanız gerektiğini söyleyebiliriz. İmplantın üzerine yerleştirilecek protez diş için ise 350 – 400 lira civarında bir harcama yapmanız gerekebilir. İmplant diş yaptırmayı düşündüğünüz zaman bu konuda detaylı bir araştırma yapmalısınız tabii, fakat guzellikhaber.com olarak önerimiz sadece fiyata odaklanmamanızı ve yaptırabileceğinizin en iyisini yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylece implantınızı uzun yıllar boyunca (Ki bu süre 30 yıla kadar çıkabilmektedir.) ve rahatça kullanabilirsiniz. Büyük bir cerrahi girişimin söz konusu olmadığını düşünebilirsiniz ama tedavi steril bir ortamda, uygun malzemelerle ve iyi bir doktor tarafından yapılması telafisi zor olan, hatta bazen mümkün olmayan sorunlar yaşayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Protez DişEstetik Diş
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"İmplant Diş" Yorumları

Yaptırdığı Dudak Silikonu Estetiği ile Hayatı...
Yaptırdığı Dudak Silikonu Estetiği ile Hayatı Alt Üst Oldu, Kylie’nin dudak evrimi genç kızlara esin...

Haberi Oku