Erkekler:
Neden Her Ürünün Erkekler İçin Olanını Tercih Etmelisiniz?

Washington Post gazetesinde yer alan bir habere göre, kadınlar ve erkekler için satıştaki ürünler, her şeyi ile aynı özellikte ve hatta birebir aynı olsa bile erkek için olan ürünlerin kadın için olan ürünlerden daha ucuz olduğu iddia edildi.

Araştırma 800 adet ürün üzerinde yapıldı. Cinsiyete göre ambalajlanan çoğu üründe kadınlar için üretilenlerin ortalama fiyatının %7 daha pahalı olduğu görüldü.

Haberde yer alan bilgiye göre bir internet sitesinde rastgele belirlenen ve ikisi arasında hiçbir farkı bulunmayan kadın ve erkekler için üretilmiş scooterların fiyatları karşılaştırıldığında kadınlara ait olanların daha pahalı olduğu ortaya çıktı.

Araştırmayı Julie Menin adlı kişi yaptı. Menin, Kadınların erkeklere oranla daha az kazanmasına rağmen bu aradaki fiyat farkının cinsiyet ayrımcılığı olduğunu belirtti.

Kadınlar hemen hemen her üründe ve bir çok hizmet alımında erkeklere oranla daha fazla para ödemek zorunda kalıyor. Örneğin saç kesimi…

Araştırmaların sonucu fiyatların kadınlar için daha pahalı olduğu gerçeğini ortaya koyuyor ama guzellikhaber.com olarak bizimde gözlemlediğimiz fiyatlarda düşme olmayacağı da bir o kadar aşikar…

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Neden Her Ürünün Erkekler İçin Olanını Tercih Etmelisiniz?" Yorumları

Erkeklerin Baba Olmasını Önleyecek Bir Mekanizma...
Erkeklerin Baba Olmasını Önleyecek Bir Mekanizma Geliştirildi, Organizmaya yerleştirilebilen bu mekanizmayla,...

Haberi Oku