El Ayak Bakımı:
Eller Daha Çabuk Yaşlanır!

Vücudumuz içerisinde en hızlı yaşlanan bölgelerden biride ellerdir. Gerek yapısı, gerekse de gün içerisinde en sık kullanılıyor olması zaman içerisinde ellerde yaşlanma belirtilerinin, kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Özellikle de çalışan bir kadınsanız, ellerinizde ki olumsuz gidişatı zaman içerisin de çok daha erken ve yakinen görebilirsiniz. Bu nedenle de, cilt bakımı konusunda ki dikkatinizin bir bölümünü de mutlaka ellerinize vermeniz gerekir.

Bir çok araştırma, cilt bakımı denildiği vakit kadınların aklına yüz bölgesinin geldiğini ve fit, selülitsiz bir vücudun hayal edildiğini göstermektedir. Oysa ki bu çok büyük bir yanılgıdır. Zira cilt bakımı, yüzümüzden ayaklarımıza kadar her noktayı kapsamalı ve her noktaya eşit şekilde gerekli bakım yapılmalıdır. Ellerimizde bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli alanlardan biridir. Nasıl ki yüzümüzün bakımı için sabah ayrı, gece ayrı bakım ürünlerini kullanıyorsak, ellerimiz içinde bu şekilde doğru bakım ürünleri ile gerekli olan desteği sağlamak zorundayız. Bu konuda gerek doğal yolları, gerekse de önemli markaların ürettiği kozmetik ürünleri, kremleri tercih edebilir ellerin bakımını yapabilirsiniz.

Bizim önerimiz, haftada en az bir gün bir parça limonu avucunuzun içine almanız ve bir kaç dakika tüm ellerinizi limon ile iyice ovmanızdır. Limon, ellere hem doğal bir destek sağlayacak hem de daha yumuşak ve genç bir yapıda olması konusunda büyük destek sağlayacaktır. Unutmayın, vücudunuz bir bütündür ve sadece tek bir noktaya bakım yapmak büyük bir hatadır.

Anahtar Kelimeler
El Bakımı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Eller Daha Çabuk Yaşlanır!" Yorumları

"El Ayak Bakımı" Kategorisinden Diğer Haberler

El Ayak Bakımı
El Ayak Bakımı Özenli bir cilt bakımı yapmaya, güzellik için uğraşmaya zaman ayıranlarla ayırmayanların...

Haberi Oku