Eğitim:
Sivilce Nedir?

Sivilce nedir? sorusunun cevabını guzellikhaber.com olarak sizler için araştırdık. İnsanların büyük kısmı için az – çok bir sorun teşkil eden sivilceler yağ gözeneklerinin kapanması, tıkanması, yağ bezlerindeki yağ salınımının artması gibi sebeplerle ortaya çıkarlar; yani hemen her zaman cildimizdeki yağ kanallarıyla bağlantılıdırlar. Genellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde görülen sivilce sorunu bazen küçük boyuttadır, bazı durumlarda ise profesyonel bir sivilce tedavisi yaptırmayı gerektirir. Arada bir veya belli dönemlerde ortaya çıkan birkaç sivilce (Akne Vulgaris) ile kendi başınıza baş etmeniz de mümkündür. Bu tip durumlarda sivilce çoğunlukla kendiliğinden kaybolur veya bir doğal maske, bir sivilce kremi ile ortadan kaldırılabilir. Fakat insanların yüzde 15 – 20’si için sorun dramatik boyutlara varabilir ve bu şartlar altında sivilcelerden kurtulmak için profesyonel yardım almak zorunludur.

Sivilcenin kalıtımla geçtiği konusunda kesin bir tespit olmamakla beraber aile üyelerinde akne sorunu olan birinin bu sorunu yaşama ihtimali daha yüksektir. Sivilcelerin gıdalarla olan ilişkisine gelince; aslında böyle bir ilişki olmadığı düşünülüyor. Fakat bazı araştırmalara göre yapay gıdalar tüketmeyen ilkel toplumların insanlarında sivilce görülmüyor. Bu da günümüz insanlarının bolca tükettiği kimyasal katkılı hazır gıda maddelerinin akne sorununu arttırıyor olabileceğini gösteriyor. Bu sadece gıdalar için değil formüllerinde bir sürü kimyasal bulunan kozmetikler için de söz konusu olabilir. Şunu da ekleyelim; kendinizle ilgili böyle bir gözleminiz varsa, X gıda maddesini tükettiğiniz zaman sizde sivilce oluştuğunu görüyorsanız örneğin, o gıda maddesinden uzak durmalısınız tabii ki.

Akne farklı yaş gruplarında görülebilen bir oluşum olmakla beraber esas olarak bir genç erişkin problemidir. Sivilcelerden etkilenen insanların yüzde 85’i 12 – 24 yaş aralığındadır ve erkeklerin oranı daha yüksektir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Sivilce Nedir?" Yorumları

"Eğitim" Kategorisinden Diğer Haberler

Balık Yağının Faydaları
Balık yağının faydaları epey çoktur. Genel olarak beslenme desteği olarak kullanılan balık yağı aslında...

Haberi Oku