Eğitim:
Balık Yağının Faydaları

Balık yağının faydaları epey çoktur. Genel olarak beslenme desteği olarak kullanılan balık yağı aslında birçok hastalığın tedavi yöntemlerinde de kullanılmakta ve çok faydalı bir besindir. Halk tabiri ile omega-3 yağ asidi olarak bilinir. Aslına bakarsanız balık yağı diğer yağlara göre farklılık göstermektedir. Bildiğimiz yağlar gibi yemeklerinizde kullandığınız yağlardan değildir. İnsan vücudu değerleri için gerekli olan birçok minerali ve asidi içerisinde barındıran balık yağı, çoğu hastalığında iyileşmesin de katkıda bulunduğu biliniyor. Balık yağları genel olarak sardalye, lüfer, somon, uskumru, mersin balığı ve alabalık orijinal olmalı kırmızı benekli balıkların yağlarından elde edilen yağlardır. Bu balık yağları özel bir kapsül şeklinde kullanılmaktadır genel olarak. Çocuklar için portakal aromalu şurup şeklinde olanıda vardır. Balıkların karaciğerinden de elde edildiği bilinir. Balık yağı eğer spor yapmadan hemen önce alınırsa kilo vermeye yardımcı olur ve bu balık yağı faydalarından sadece biridir. Yetişkinler için kapsül şeklinde olan balık yağı önerilir.

Bu balık yağlarını en sık tüketen kişiler arasında kolesterol rahatsızlığı olan kişiler birinci sırada yer almaktadır. Düzenli bir şekilde tüketmesi kolesterolün dengelenmesini sağlıyor. Bu kolesterole bağlı bir şekilde kullanılması damarların korunması ve kalp krizi ihtimalini de azaltıcı bir etken olduğu da balık yağı faydaları arasında olduğu bilinmektedir. Bu anlamda dünya escort beylikdüzü bayan problemlerinden biri olan obezite ile de başa çıkmakta kullanılan bir ilaç olarak görünüyor. Balık yağını tüketenlere göre tüketmeyen kişilerdeki bağışıklık sistemine göre daha güçlü olduğu görülmektedir. Bu nedenle kış aylarında grip ve soğuk algınlığı dediğimiz hastalıklara yakalanma ihtimali düşük oluyor. Balık yağının faydaları saydığımızla da sınırlı değil genel tüketen kişilerde dikkat dağınıklığı ve Alzheimer dediğimiz unutkanlık gibi hastalıkların tedavi sürecinde de oldukça sık kullanılan bir besin türüdür.

Balık Yağı Tüketiminin Hamilelik Dönemindeki Kadınlarda Etkisi

Hamile bayanların bu dönemde tükettikleri balık yağı bebekte beyin gelişiminde önemli rol üstleniyor. Bebek doğduktan sonrada annelerin balık yağı tüketmesi hem bebek hem de anne için önemli faydaları bulunmaktadır. Hamilelik döneminde annenin balık yağı tüketmesi prematüre doğum riskini azaltmaktadır. Hamilelik zamanında besin takviyesi olarak da kullanılan balık yağı bebeğin doğum anındaki kilosunu da arttırdığı bilinmektedir. Düzenli bir şekilde balık yağı tüketen hamile kadınlar doğumdan sonraki lohusa depresyona giren kadınların bu durumu daha çabuk atlatmasında fayda sağladığı deneyler sonucu ortaya çıkmıştır. Çocuk sahibi olamayan anne adaylarının da düzenli kullanmaları sonucu hamileliğin daha kolay oluşmasına neden olan balık yağı da balık yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Balık Yağının Faydaları" Yorumları

"Eğitim" Kategorisinden Diğer Haberler

Sivilce Nedir?
Sivilce nedir? Sivilceler neden ortaya çıkar? Sivilcelerden kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Haberi Oku