Doublo terapi bu haftaki konumuz. Yüze bıçakla müdahale edilen, anestezi altında uygulanan ve uygulamadan sonra kişinin kimi durumlarda birkaç hafta boyunca günlük hayatına dönememesine neden olan cerrahi estetik operasyonlar günümüzde yavaş yavaş tarihe karışıyor. Bu tarz işlemlerin oldukça pahalı olmaları, herhangi bir yanlış uygulama sonucu geri dönüşün çok zor olması ve iyileşme sürelerinin uzunluğu pek çok kişinin ameliyatsız estetik operasyonlar denilen yöntemlere yönelmelerine neden oluyor. Pek çoğu ağrısız olan, kısa sürede gerçekleştirilebilen ve kişiye günlük hayatına ve işine hemen dönebilme imkanı tanıyan bu operasyonlardan en güvenilir ve başarılı olanlarından biri de doublo terapi uygulaması.

Uygulamaya verilen doublo ismi aslında bu yöntemle yapılan yüz gençleştirme işlemi için yaygın olarak kullanılan bir cihazın markasından geliyor. Bu duyulmadık isim kimi insanlarda yöntemin başarısına ve güvenilirliğine dair şüphe uyandırsa da aslında doublo terapiyle yapılan yüz germe işlemi hepimizin bildiği ultrason cihazı kullanılarak gerçekleştiriliyor. Genellikle hamilelikte bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi ve rahim rahatsızlıklarında bölgenin dışarıdan izlenebilmesi için kullanılan ultrason, yaydığı ısı dalgaları yardımıyla cilt gençleştirme amacıyla da kullanılabiliyor.

Doublo terapide yüksek yoğunluklu ısı dalgaları bilinenden daha küçük boyutlu bir ultrason başlığıyla ciltte gençleşme ve sıkılaşma istenen bölgelere uygulanır. Bu işlem pek çok ameliyatsız estetik uygulamasında olduğu gibi cildin dışarıdan görünmeyen alt tabakasında düşük ölçekli hasar verilmesi esasına dayanır. Yani doublo terapiyle elde edilen sıkılaşmanın asıl kaynağı cildinizin kendisidir. Bu süreçte yapılan uygulama yalnızca bir aracı işlevi görmektedir. Uygulama sonrasında ciltte meydana gelen hafif ve dışarıdan görülmeyen hasarı düzeltmek için cildiniz savunma mekanizması olarak kullandığı araçları hasarlı bölgeye yönlendirir. Hasarın belli bir bölgeye nokta atışıyla verilmesi de bu sürecin daha hızlı ve etkili gelişmesine neden olur.

Doublo terapi sırasında ve sonrasında hasar yaratılan bölgede yoğunlaşan onarıcı mekanizma oluşan hasarı giderirken ilgili bölgenin de canlanmasına ve sıkılaşmasına neden olur. Bu durum bir yandan avantajlı olmakla birlikte aynı zamanda işlemin maksimum faydayı sağlama süresini uzatan bir etkendir. Cildin iyileşme ve kendini yenileme süreci iç dinamiklerle yakından alakalı olduğundan seansın hemen sonrasında ufak bir iyileşme görülmekle birlikte %100 başarıya işlemden yaklaşık 3 ay sonra ulaşılır. Ancak bu süre zarfında cilde özel bir bakım yapılmasına ya da normalin üstünde güneşten koruma önlemleri alınmasına gerek olmadığından asla zor ve sabır isteyen bir süreç değildir.

Cildiniz ne kadar cansız olursa olsun doublo terapi yalnızca bir seansta tamamlanabilmektedir. Kişinin yaşına, ihtiyaçlarına, ciltteki deformasyon düzeyine ve uygulama yapılacak noktaların çokluğuna göre çoğu işlem 30 dakika ila bir saat kadar sürmektedir. Bu süre içinde kişiye lokal ya da genel anestezi uygulanmamakta ve kişi herhangi bir ağrı, acı, yanma ya da batma hissi yaşamamaktadır. İşlemin en avantajlı noktası ise cilt yüzeyinde görülebilen herhangi bir yara izi, şişlik ya da kızarıklık kalmadığından hemen ertesi gün ya da gerekiyorsa birkaç saat içinde günlük yaşama dönülebilmesidir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Doublo Terapi" Yorumları