Lahana Çorbası Diyeti

Dünya problemlerinden biri olan kilo sorunu yaşayan insanların kilolarından kurtulmak istediğini görülmektedir. Düzensiz ve dengesiz beslenme sonucu oluşan kiloları ondan sonra vermesi hiçbir zaman kolay olmamıştır. Kolaylıkla aldığımız bu kiloları vermek için düzenli bir şekilde spor yapmak ve bunun yanı sıra diyet programları yaparak uygulamanız gerekir. İnternet çağının gelişmesi ile insanlar istedikleri tüm bilgilere hemen, hemen kolayca ulaşabilmektedirler. Zayıflama adına diyetisyenlere gidenler artık internet üzerinden kendi bünyelerine uygun diyetleri bulup uygulayarak zayıflamaya çalıştıkları da görülmüştür. guzellikhaber.com olarak bunları tavsiye etmediğimiz gibi bazı diyetleri uygulamanızda da sakınca yoktur bunlardan biride lahana çorbası diyeti olmaktadır.

Lahana Çorbası Diyetinin Uygulanış Şekli


Lahana çorbası diyeti
bir hafta boyunca uygulanması gereken bir diyet türüdür. Kısa sürede zayıflama ihtiyacını karşılayana bu diyet türü verilen malzemelere harfi harfine uyulması lazımdır. Diyetinize başlamadan önce soğan, lahana, domates, maydanoz ve yeşilbiberden oluşan çorbanızın hazırlanarak yapılması gerekmektedir. Bu diyet gününe başladığınız da ilk gün çorba tüketmeniz gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz çorbanın dışında şekersiz olmak kaydı ile çay, muz haricinde ki tüm meyvelerden tüketebilirsiniz ara ara. Gün içerisinde ki su içmenize dikkat etmelisiniz bol, bol su tüketimi yapmanız gerekmektedir. Diyetinizin başlangıcını takip eden ikinci günde ise hazırlamış olduğunuz çorba ile birlikte kuru fasulye ve bezelye hariç tüm sebzeler tüketmesinde sakınca yoktur. Akşama ise haşlanmış patates yiyebilirsiniz. Üçüncü günde ise çorbanın yanında tüm meyve ve sebzelerden tüketebilirsiniz. Diyetinizi takiben dördüncü günde ise yine çorbanın yanı sıra meyve ve sebze tüketmenizde her hangi bir sakınca yoktur. Dördüncü günden sonra muz yemeye ve süt içmeye yağsız olmak şartı ile başlayabilirsiniz.

Zayıflamak adı altında yapılan lahana çorbası diyeti beşinci gününde ise sizi çok farklı bir menü sizleri beklemektedir. Yine hazırlamış olduğumuz çorba ve yanında et ve domates tüketmenizde bir sakınca yoktur. Et dediğimizde beyaz et değil kırmızı et tercih edilmelidir. Bunun yanında yine her güne bol, bol su tüketmeniz gerekmektedir. Akşam yatarken bir bardak suya az limon veya greyfurt sıkarak içerseniz yatmadan bir saat önce kadar fazlası ile faydasını göreceksinizdir. Altıncı günde ise yeşil sebze, et ve hazırlamış olduğunuz çorbadan oluşmaktadır. Geldik diyetimizin son gününe bu yedinci günde çorbanın yanında kepekli olmak kaydı ile pirinç ve evde hazırlanan meyve suyu tüketebilirsiniz. Bu günde aşırıya kaçmamak kaydı ile istediğiniz kadar meyve ve sebze tüketmekte özgürsünüz. Bu anlattığımız diyet programına harfiyen uyulursa bir hafta içerisinde tam tamına beş kilo vermiş olacaksınız. Bu durum kişilerden kişilere göre farklılık gösterebilir. İyi ve kolay bir zayıflama yöntemi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Lahana Çorbası Diyeti" Yorumları

Açlık, Mide Operasyonu Geçiren İnsanların...
Açlık, Mide Operasyonu Geçiren İnsanların Ruh Sağlığını Bozuyor, Hastaların psikolojisini olumsuz etkileyen,...

Haberi Oku