CRYO LİPOLİZ ( VAKUMLU SOĞUK LAZER LİPOLİZ )

Vücudumuzda istenmeyen bölgesel yağlar günümüzde gerek yaşam koşulları gerekse işyeri çalışma koşulları nedeniyle, özellikle masa başında iş yapan, vakit yetersizliği yaşayan, bölgesel yağlanma problemleri olan, her yaşta kadın ve erkeklerin tercih ettiği aperatif fakat radikal bir uygulamadır. Ameliyatsız ve ağrısız olduğu gibi ilk seansta etkisini gösteren Türkiye de yeni yaygınlaşmaya başlayan uygulamalardan biridir. Amerika'da ise liposuction işlemlerinin yerini alan“ FDA “onaylı bir işlemdir.

CRYO LİPOLİZ NEDİR ?

CRYO , diğer dokulara herhangi bir zarar vermeksizin sadece yağ hücrelerini etkileyerek,yağ hücrelerinin donmasını sağlayan radikal bir yöntemdir. Cerrahi olmayan bir uygulamadır. Her seans 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Lokal yağlanma olan bölgelerde çok rahat uygulanabilen hatta kılcal damar çatlakları olan kişilerde uygulanabilen tek yöntemdir. Her aparatı 2 ile 3 kilo yağı vakumlama özelliğine sahiptir.

Uygulanacak bölgeye yandaki plakaları sayesinde – 2 ile -5 derece arasında soğukluk verilerek yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide "soğuk kaynaklı panikülit" olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne ( apopitoz ) yol açar. Haznenisinin üst bölümünden ise infared ( kızıl ötesi ) ışınları verilerek işlemin etkisini 3 kata kadar artırılması sağlanır.

Vakum : Özel başlığı sayesinde vakumladığı alanı haznesine emerek,,sadece gerekli bölgeye işlem yapılmasını sağlar.

İnfrared :
Başlık içerisinde yer alan infrared ışınları sayesinde , cildin altına inerek yağ hücrelerinin zarlarındaki geçirgenliği artırarak, içerdeki yağın dışarı çıkmasını parçalanarak, lenfler sayesinde vücuttan atılmasını sağlar.

Cryo : -5 dereceye kadar verdiği soğukluk ,infared ve vakum özelliğiyle birlikte kullanıldığı için diğer işlemlere oranla CRYO VAKUMLU LİPOLİZ işlemini özel ve vazgeçilmez kılmaktadır.


CRYO LİPOLİZ İŞLEM SONRASI

İlk seansta dahi 2 cm ile 4 cm incelme görülmesi olasıdır. İşlem sonrasında hemen yağlarımız yok olmaz sadece ölü hücre haline gelerek işlevini kaybeder. Ölü hücre haline gelen yağ hücrelerinin %20 - %40 vücuttan 4 ay içerisinde atılır.

Uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut şeklinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz. İşlem yapılan bölgede 15 – 20 dakikalık hafif kızarıklık ve soğukluk olabilir. Bu durum kişiye göre değişebilir.

İşlem sonrası mutlaka 4 ay boyunca spor ve diyet ile desteklenmelidir.


HANGİ BÖLGELERDE UYGULANABİLİR?

Hemen hemen her bölgede çok rahat işlem yapılabilir.

Üst karın , alt karın , bel , basen , sütyen izi , sırt , iç bacak , kol içi gibi …


1 SEANS YETERLİMİDİR?

Evet çoğu kez kişiler hedeflerine tek seansta ulaşabilirken , kişiden kişiye de farklılık gösterebilir. Bölgesel olarak işlem yapılırken, yağ oranı ne kadar fazlaysa işlem sayısı uzman tarafından arttırılabilir ve 15 gün – 1 ay arasında aynı bölgeye tekrar yapılabilir.


CRYO LİPOLİZ UYGULANIŞI


Uygulanacak bölgeye özel solisyonlu bir bez yayılır ve cihazın aparatları yerleştirilir. Cihaz işleme hazır hale getirilerek en az 45 dakkika olmak üzere başlatılır. Yağ hücreleri artık işlevlerini gerçekleştiremez ve vücut tarafından parçalanarak dışarı atılır. Vücudun normal katabolik mekanizması ile parçalandığı için herhangi bir şekilde ciltte sarkma ile uygulama yapılan bölgelerde düzensiz çökme görülmemektedir.

KİMLER YAPTIRAMAZ ?

Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olan,
Kalp pili taşıyan,
Soğuk ürtikeri olan,
2 sene içinde ameliyat olan ve işlem yapılacak bölgede kapanmamış yarası bulunan kişilerin işlem yaptırılmaması önerilir.


Yaza az kaldı fazlalıklardan kurtulmanın tam zamanı …

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cryo Lipoliz" Yorumları