Cilt Sarkması:
Cilt Sarkması Sorunuyla Mücadele Etme Yolları

Cilt bakımı yapmak her yaşta çok önemlidir. Çünkü zamanın cildimiz üzerinde yarattığı olumsuz etkilerden biri yıllar geçtikçe cilt altındaki kolajen ve elastin liflerinin gerginliğini kaybetmeye başlamasıdır. Bunun sonucunda ortaya cilt sarkması dediğimiz sorun çıkar ki bu sorun yüz ovalinin önceki net biçimini kaybetmesi ve göz – dudak kenarlarının aşağıya doğru eğik bir hal almaya başlaması olarak tanımlanabilir. Cilt sarkması vücudun başta kollar olmak üzere başka kısımlarında da oluşur fakat yüz her zaman göz önünde olduğundan çoğu kişi öncelikle yüz sarkması sorununa odaklanır.

Sarkmalar, çatlaklar, kırışıklıklar, selülitler, lekeler, sivilce izleri gibi cilt sorunları insanın görünümünü bozar, kendine güveninin azalmasına yol açar. Günümüzde bu tip sorunların çoğu ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleriyle giderilebilmektedir. Öte yandan hafif seviyedeki sorunlarınıza cilt tipinize escort şirinevler uygun kaliteli kozmetikler kullanarak veya doğal bakım yöntemleri uygulayarak da çözüm bulabilirsiniz. Düzenli bir cilt bakımı yapmaya başlamak için yaşınızın ilerlemesini, cildinizde çizgiler veya lekeler oluşmasını beklememeniz gerektiğini de ekleyelim. Cilt bakımını rutin haline getirmek güzellik konusunda daha az sorun yaşamanızı ve erken yaşlanma belirtilerine maruz kalmamanızı sağlar.

Cilt sarkması için başvurabileceğiniz tedavi yöntemlerinden biri Ultheraphy uygulamasıdır. Bu yöntemde cilt altına kolajen oluşumunu tetikleyecek bir enerji gönderilir. Bu enerji doruk noktasına 60 – 90 günlük bir süre içinde ulaşan mükemmel bir sıkılaştırıcı etki yaratır. Ultherapy tedavisi sırasında cilt yüzeyine hasar verilmez ve elde edilen sonuç 1 yıl boyunca etkisini sürdürür.

30’lu yaşların başındaysanız cildinizdeki can sıkıcı sarkmalar için mezolifting yöntemini deneyebilirsiniz. Yüz, boyun ve dekolte bölgeleri ile ellerde oluşan sarkmaları ve yaşlılık belirtilerini minimuma indiren bu yöntemde cilt altına canlandıran ve elastikiyetini arttıran maddeler enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. 1 ay arayla 2 seans yüz mezoterapisi yaptırdıktan sonra 3 – 6 ayda bir idame seansları yaptırarak aldığınız olumlu sonucun devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Cildi cilt yüzeyini etkilemeden gençleştiren Ultra Skin yöntemi ağrısız ve sosyal yaşamı olumsuz etkilemeyen bir tedavi şeklidir. Bu tedavide cildin 3 ila 4.5 mm. altına inebilen ultrason dalgaları kullanılır. Cilt altındaki kolajen bu dalgaların etkisiyle kısalıp kalınlaşır, bu da cildin sıkılaşıp gerilmesine yol açar. Çene çizginiz kaybolmaya başladıysa, dudaklarınızın köşeleri aşağıya dönükse, göz çevrenizdeki derinin gevşek ve sarkık görünümü sizi rahatsız ediyorsa Ultra Skin yöntemi sizi bu sıkıntılardan kurtaracaktır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cilt Sarkması Sorunuyla Mücadele Etme Yolları" Yorumları

Cilt Sarkmasına Karşı Maske Tarifleri
Cilt Sarkmasına Karşı Maske Tarifleri, 35 yaşını geçtiniz ve cildiniz elastikiyetini kaybetmeye mi başladı?...

Haberi Oku