Cilt Sarkması:
Cilt Sarkması İçin Mezolifting

Cilt sarkması sorununun sebeplerinden biri zamanla cilt altındaki bazı maddelerin azalmasıdır. Bunun sonucunda cilt kendini eskisi gibi yenilememeye başlar. Bu da yanaklarda, göz kapaklarında, dudak kenarlarında cilt sarkmaları oluşmasına; yüz ovalinin biçimini kaybetmeye başlamasına yol açar. Sorun kendini 30’lu yaşlarda göstermeye başlar. Bu çağlarda normalde hafif, insanı çok rahatsız etmeyen bir sarkma söz konusudur. Fakat kişinin yaş almasının ve genetik yapı, sigara kullanımı, güneşten yeterince korunmamak, sıklıkla kilo alıp vermek, dengesiz beslenmek gibi unsurların etkisiyle giderek sarkmanın seviyesi yükselir, görünürlüğü artar.

Yüz sarkmaları için başvurulabilecek çeşitli yöntemler vardır. Kozmetik alanında çalışan bilim adamlarının hazırladığı ürünler ve doğal cilt bakım yöntemleri, cildinizin sarkmasını beklemeden kullanmaya başladığınız takdirde sorunu geciktirebilirler. Ayrıca hafif sarkmaları bir ölçüde gidermeleri de mümkündür. Fakat sarkma sorunu bir seviyeyi aştıysa daha belirgin sonuçlar veren mezolifting yani yüz mezoterapisi gibi yöntemleri denemek gerekir. Mezolifting esas itibarıyla kişilerin bünyesinde eksilmiş olan mineraller, hyaluronik asit, kolajen gibi cilt yenileyici maddelerin cilde verilmesi işlemidir. Sarkma ve kırışıklıklarla mücadele eden maddelerin enjekte edilmesi cildin tekrar kendini yenilemeye başlamasını, daha genç ve sağlıklı görünmesini, yüz ovalinin tekrar eski net biçimine yaklaşmasını sağlar.

Cilt sarkmaları genç görünümünü olabildiğince uzun bir süre boyunca korumak isteyen kişilerin canını sıkan başlıca cilt sorunları arasındadır. Günümüzün teknolojisi insanlara bu sorunu ortadan kaldıracak veya hafiflemesini sağlayacak pek çok ürün ve uygulama sunuyor. Estetik operasyon yaptırmak çarpıcı sonuçlar veren bir alternatif, fakat birçok kişi hem daha ekonomik, hem de iyileşme süreci daha hızlı olan ameliyatsız cilt/yüz germe yöntemlerini tercih ediyor.

Dramatik bir boyuta gelmemiş olan cilt sarkmaları için mezolifting yaptırmak isterseniz uygulamayı yaptıracağınız yeri doğru seçmeniz çok önemli. Piyasaya günümüz insanlarının bu konulardaki zaafının farkında olan kötü niyetli insanlar da giriyor. Cildinizi gerekli belgelere sahip, referansları olan, alanında uzman kişiler çalıştıran hijyenik merkezlere teslim etmelisiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Cilt Sarkması İçin Mezolifting" Yorumları

Cilt Sarkmasına Karşı Maske Tarifleri
Cilt Sarkmasına Karşı Maske Tarifleri, 35 yaşını geçtiniz ve cildiniz elastikiyetini kaybetmeye mi başladı?...

Haberi Oku